6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  Цитати од Коко Шанел – правила во животот

  Коко Шанел – незаборавна, неповторлива, исклучителна. Жената која успеа да ги наметне панталоните во женската мода, го создаде вечниот парфем “Chanel №5” и го остави своето име како симбол на класа и стил во светот на модата засекогаш. Оваа француска модна дизајнерка има многу да каже за животот. Погледнете ја следнава колекција од нејзините најинспиративни цитати кои во себе носат големи мудрости.

  coco_chanel

  “За да бидеш незаменлива, мора да бидеш секогаш различна.”

  ”Жената без парфем е жена без иднина.”

  ”Најубава боја на светот е онаа која ти одговара.”

  ”Модата се менува, но стилот останува.”

  “Жената треба да биде : елегантна и неверојатна.”

  coco_chanel_2

  Ако си роден без крилја, не ги попречувај да израснат.

  “Жената која ја менува фризурата, се поканува да го промени твојот живот.”

  ”Како ќе изгледаме на 20 ни е дадено од природата, но како ќе изгледаме на 50 зависи од самите нас.”

  “Има време за работа и време за љубов. Друго време не постои”

  “Најубавите работи во животот се бесплатни. А вторите најубави се многу скапи.”

  “Пред да излезеш од дома, погледни се во огледало и тргни еден од додатоците.”

  ” Добра жена со убави чевли,  никогаш не може да биде грда.

  “Секогаш облекувајте се како денес да треба да се сретнете со својот најголем ривал.”

  Не губете време удирајќи се во ѕид со надеж дека ќе го трансформирате во врата.”

  “Постојат луѓе кои имаат пари и луѓе кои се богати.

  Latest Posts

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.