6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цитати од Коко Шанел – правила во животот

  Коко Шанел – незаборавна, неповторлива, исклучителна. Жената која успеа да ги наметне панталоните во женската мода, го создаде вечниот парфем “Chanel №5” и го остави своето име како симбол на класа и стил во светот на модата засекогаш. Оваа француска модна дизајнерка има многу да каже за животот. Погледнете ја следнава колекција од нејзините најинспиративни цитати кои во себе носат големи мудрости.

  coco_chanel

  “За да бидеш незаменлива, мора да бидеш секогаш различна.”

  ”Жената без парфем е жена без иднина.”

  ”Најубава боја на светот е онаа која ти одговара.”

  ”Модата се менува, но стилот останува.”

  “Жената треба да биде : елегантна и неверојатна.”

  coco_chanel_2

  Ако си роден без крилја, не ги попречувај да израснат.

  “Жената која ја менува фризурата, се поканува да го промени твојот живот.”

  ”Како ќе изгледаме на 20 ни е дадено од природата, но како ќе изгледаме на 50 зависи од самите нас.”

  “Има време за работа и време за љубов. Друго време не постои”

  “Најубавите работи во животот се бесплатни. А вторите најубави се многу скапи.”

  “Пред да излезеш од дома, погледни се во огледало и тргни еден од додатоците.”

  ” Добра жена со убави чевли,  никогаш не може да биде грда.

  “Секогаш облекувајте се како денес да треба да се сретнете со својот најголем ривал.”

  Не губете време удирајќи се во ѕид со надеж дека ќе го трансформирате во врата.”

  “Постојат луѓе кои имаат пари и луѓе кои се богати.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.