6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Центарот на Њујорк преплавен од 40 илјади пчели

  Њујоршката полиција морала да блокира дел од 43. улица и Бродвеј по објавата дека чадорот над еден штанд за продажба на хот-дог бил цел на огромен рој пчели.
  Се верува дека околу 40.000 пчели поради силната жештина долетале на штандот од кошница на врвот од еден од покривите на Менхетн.
  Спектакуларната и неверојатна сцена привлекла многубројни минувачи и туристи што се нашле во близина на Тајмс сквер за време на ручекот.
  Посебно одделение на њујоршката полиција, задолжено за пчели, бргу пристигнало на местото на настанот.
  Неколкумина од нив, облечени во заштитни костими со посебен вакуумски уред, го собрале целиот рој во рок од еден час. Во посебен сад пчелите биле транспортирани во нов дом на Лонг Ајленд.
  Текстот Центарот на Њујорк преплавен од 40 илјади пчели е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.