6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цело тело ја чешало, никој не ни помислил дека ја напаѓа оваа подмолна болест

  Луси и Лијам Кросил бил млад брачен пар кој требал да има среќен и возбудлив живот. Но одеднаш Луси почнла да се жали на чешање кое ја полудувало, а на својата кожа не видела никаква трага.

  Лекарите и рекле дека можно е да има шуга, па и препишале лосион кој ни малку не и ја олеснал ситуацијата. После месец дена константно чешање, кожата на Луси почнала да крвари, а после контролата докторите и препишале антихистаминк бидејќи лекарот мислел дека чешањто е од алергија.

  По четири месеци и десетина мислења од лекари на Луси и било дијагностициран тумор на црниот дроб.

  – Од моментот кога изговори „ДА“ Луси има рак, таа целосно се скрши. Тоа беше голем шок, дадов се од себе да не заплачам, сакав да бидам силен поради неа, рекол Лијам Крсоил нејзиниот сопруг.

  Туморот бил само неколку милиметри, но се покажал како кобен. Резултатите биле застрашувачки, нејзиниот тест бил 395, а требал да бие 17. Добила внатрешно крварење поради туморот, одведена била на интервенција но не се разбудила од анаестезијата.

  Починала на 29 годишна возраст. Сепак, успеале само да се венчаат три месеци пред трагедијата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.