6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Цело Скопје ќе биде блокирано: Дали 7 мај ќе биде прогласен за неработен ден?

  Неофицијално, 7 мај, вторник, ќе биде прогласен за неработен ден бидејќи цел град ќе биде блокиран. Станува збор за посета на досега најважна светска личност и не смее ништо да се остави на случајноста. Ова ќе биде голем тест и за нашите безбедносни сили, велат извори за весникот Вечер.

  Секој милиметар од трасата по која ќе се движи папата Франциск при неговата посета на 7 мај е под сериозна безбедносна контрола. Иако, официјално, не се објавува никаква информација, освен агендата што е објавена на веб страницата на www.papa.mk, институциите го кријат во тајност секој чекор, сепак откако поради безбедносни причини деновиве беа заварени и затворени шахтите во центарот на градот, полициски екипи ги контролираа и становите во сите околни згради во центарот на Градот и во околината на Католичката црква.

  -Во четвртокот претпладне, двајца полицајци ни заѕвонија на врата и ни зедоа детални податоци, не само име и презиме туку и матичен број. Го разгледаа станот, особено ги интересираше на која страна гледа и не прашаа дали ако е потребно би дале дозвола да се снима од нашиот стан. Не кажаа ни зошто, ни што, вели пензионер од кулата на улица Македонија, до хотел Бристол. Угостителите и станарите во близина на Католичка црква пак, добиле инструкции на 7 мај да ги затворат прозорците и ролетните на објектите.

  Неофицијално дознаваме дека 7 мај, вторник, ќе биде прогласен за неработен ден бидејќи цел град ќе биде блокиран.

  -Станува збор за посета на досега најважна светска личност и не смее ништо да се остави на случајноста. Ова ќе биде голем тест и за нашите безбедносни сили, велат извори за весникот Вечер.

  Од полиција не добивме официјален одговор, освен дека се прават неопходни безбедносни мерки. На официјалната промоција на овој многу значаен настан за државава, државниот секретар во МНР, Виктор Димовски посочи дека ако дозволат временските услови, се разгледува и опција папата со автомобил да се прошета низ главниот град и да ги поздрави граѓаните и верниците. Тоа, ако се изземе од предвид карактерот на папата кој редовно ги прекршува строгите протоколи, им задава дополнителни главоболки на организаторите. Секогаш мора во ракав да имаат и план „Б“, па дури и „В“, велат извори за весникот Вечер.

  Повеќе на следниот ЛИНК

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.