6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Целиот свет ми се урна во една минута: Две години мојата сестра и сопруг зад грбот ми биле

  „Би била најсреќна кога ниеден од нив не би го видела никогаш повеќе во животот, но немам избор. Не можам на син ми да му забранам да го гледа својот татко“, заклучила несреќната жена.Ова е исповед на 32-годишна жена од Осиек на која сопствената сестра ѝ признала дека има афера со нејзиниот сопруг.

  „Не можам да верувам дека ништо не забележав. Дури две години биле љубовници – мојата сестра и мојот сопруг. Наивно верував дека сестра ми е често кај нас бидејќи сака да поминува време со мене, но не било така.

  Пред неполни три месеци ми рече дека сака да разговараме. Изгледаше некако невообичаено сериозно. Првото нешто што го изговори беше: „Не можам повеќе ова да го држам во себе, не можам. Спијам со твојот сопруг веќе две години.“ Останав скаменета. Најпрво ми се причини дека не слушнав добро, а потоа ме фати вртоглавица.

  Целиот свет ми се урна во една минута. Ми исчезнаа сите надежи, сите планови… Почувствував голема празнина. Не знам колку време помина додека не бев способна да изустам нешто. Ја прашав зошто го направи тоа. Ми рече дека мојот сопруг ја привлекува од првиот ден кога сум ги запознала.Плачеше и се обидуваше да објасни дека не сакала да се случи тоа, но дека нивните емоции биле посилни од разумот.

  Ми рече дека сè започнало додека бев бремена со нашиот син, во периодот кога поради компликации бев во болница. Тоа сознание дополнително ме скрши. Се гледале кај неа во станот, а мене ми велеше дека мора подолго да остане на работа или дека е излезен со пријателите. Не се посомневав во ништо бидејќи беше работохолик.

  По признанието од мојата сестра, го одведов син ми кај мојата мајка и чекав сопругот да дојде дома. Не се ни обиде да лаже ниту да тврди дека тоа не е вистина. Тивко призна дека е точно и дека тој и мојата сестра многу се вљубени. Ми рече дека сакал развод, но немал храброст да ми каже што се случува. Дури и плачеше.Му реков да ги собере своите работи и да си замине.

  Се пресели кај мојата сестра. Би била најсреќна кога ниеден од нив не би го видела никогаш повеќе во животот, но немам избор. Не можам на син ми да му забранам да го гледа својот татко“, заклучила несреќната жена.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.