6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Цедевита подели откази пред гостувањето кај МЗТ

  МЗТ на Цедевита, во третото коло од Еврокупот, ќе и се спротивстави без тројца носители на играта (Клоф, Дреновац, Симоновски), но во ништо подобра положба пред гостувањето во Скопје не е ниту тимот од Загреб. Пред доаѓањето во Скопје, Цедевита реши да се раздели од тројца кошаркари.

  cedevit-mzt

  Цедевита, во новата сезона, влезе како еден од главните фаворити за пласман на завршниот турнир во АБА лигата, а амбициите во Еврокупот беа што подобар пласман, но по нешто повеќе од еден месец хрватскиот шампион е далеку од остварување на зацртаното.

  Цедевита има три порази во шестте одиграни натпревари во АБА лигата и два порази во исто толку одиграни натпревари во Еврокупот.

  Поради лошите резултати раководството на клубот, непосредно пред гостувањето во Скопје против МЗТ, реши да се раздели со тројца играчи. Играчите кои пристигнаа како големи засилувања, а не ги оправдаа очекувањата, први добија отказ, станува збор за Скоти Хопсон, Дејвид Стоктон (син на легендарниот Џон Стоктон) и Дује Дукан (син на поранешниот играч на Југопластика и скаут на Чикаго Булс за Европа, Ивица Дукан).

  „Мораме да менуваме нешто. Не се само тие тројца виновни, туку е виновен целиот тим на чело со мене“, рекол тренерот Вељко Мришиќ.

  Инаку, клубот на Стоктон и Дукан им дозволил да тренираат со вториот тим додека не пронајдат нови ангажмани.

  „Со ова ја отвораме можноста да донесеме нови играчи кои нема негативно да не изненадат како овие тројца. Признаваме дека лошо селектиравме, ја признаваме грешката, мораме нешто конкретно да направиме“, рекол за Вечерњи лист претседателот на клубот Младен Вебер.

  Дуелот помеѓу МЗТ и Цедевита, во рамките на третото коло во Еврокупот, вечерва ќе започне во 19 часот.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.