6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Хјустон ја елиминира Оклахома, брејк на Јута, нова предност за СА

  Хјустон е вториот тим од Западот кој избори пласман во конференциското полуфинале, откако успеа во пет натпревари да ја елиминира Оклахома. Во преостанатите две серии ќе се игра најмалку уште еден натпревар откако Јута и Сан Антонио поведоа со 3-2 против ЛА Клиперс 3-2, односно Мемфис.

  Хјустон, со вкупни 4-1 ја елиминира Оклахома. Кошаркарите на Мајк Дантони во петтиот меч славеа со 105:99.

  Победникот го предводеше Џејмс Харден со 34 поени и осум скокови, но со лоша реализација од поле, тој погоди шест од 12-те обиди за два, а постигна само две тројки од 13 обиди.

  На спротивната страна Расел Вестбрук беше на чекор до нов трипл-дабл, мечот го заврши со 47 поени, 11 скокови и девет асистенции.

  Хјустон во полуфиналето на Западот ќе игра против победникот од серијата помеѓу Сан Антонио и Мемфис.

  Спарси водат 3-2, откако изминатата ноќ славеа со 116:103. Домаќинот клучната предност ја направи во втората и третата четвртина. До победата Спарси ги предводеше Каваи Ленард со 28 поени, а одличен беше и Пети Милс кој постигна 20 кошеви.

  Мајк Конли со 26 и Марк Гасол со 17 поени и седум скокови беа најдобрите играчи на Мемфис.

  Јута направи нов брек во Лос Анџелес против Клиперси за водство во серијата 3-2. Јута славеше над Клиперси 96:92.

  Гордон Хејворд беше најефикасен кај „џезерите“ со 27 поени, Руди Гобер оствари двоен ефект од 11 поени и исто толку скокови, а одличен учинок од клупата имаа Џо Џонсон со 16 и Родни Худ со 14 поени.

  Клиперси без повредениот Блејк Грифин тешко ќе можат да ја добијат оваа серија. Против Јута само тројца имаа двоцифрен ефект, Крис Пол Постигна 28, Џеј Џеј Редик 26 поени, а Деандре Џордан оствари 14 поени и 12 скокови.

  Победникот од оваа серија во полуфиналето ќе игра против Голден Стејт.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.