6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Хрват купил куќа, а кога се симнал да го исчисти подрумот веднаш повикал полиција

  Хрват кој купил куќа непријатно се изненадил кога се симнал да го исчисти подрумот. Кога новиот сопственик погледнал во цевките веднаш ја повикал полицијата.

  „Откако пристигнала полицијата, од торба која се наоѓала во цевка се извадени пет рачни бомби, 2,2 килограми експлозив, 320 куршуми од различен калибар, оружје кои биле целосно корозирани и опасни“ гласел извештајот.

  Полицијата апелира граѓаните да не оставаат оружје на отворени и јавни места.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.