6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Хрват возел 316 километри на час на автопат во Швајцарија

  Хрват бил фатен како вози со 316 километри на час на автопат во Швајцарија, што е 200 повеќе од ограничувањето.

  Тој поради прекршокот бил уапсен од полицијата, а останал без возачката дозвола и автомобилот.

  Полицијата исто така му изрекла и забрана за управување возило во рок од четири години.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.