6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Хоџите го чуваат ова во тајност за да не им се скратат приходите! Еве како можете да го исчистите вашиот дом од црна магија и лоша енергија

  Разбивањето црна магија дома е сосема остварлива задача.

  Нормално, гадачките и оџите не сакаат да го знаете ова. Ако луѓето ги дознаат нивните тајни, природно, нивниот приход ќе се намали.

  Тие ќе престанат да одат кај нив за да имаат талисман или магија за да се спротивстават на злобната магија што веќе ја фрлил злосторник. Така, лесно можете сами да се справите со оваа задача и нема да морате да плаќате луди пари.

  Меѓу најчестите методи за кршење на црната магија е употребата на јајце. Се прашувате зошто? Па, затоа што многу често штетата се правела токму со помош на јајце, а ова е најдобриот начин да се спротивставите.

  Еве што треба да направите за да ја разбиете црната магија со јајце.

  Ставете четири сурови јајца во четирите агли на вашиот дом и оставете ги да отстојат една недела. Потоа мора да ги фрлите во река или море, но не во езеро или брана. Со нивно фрлање треба да размислите како го избркате злото од себе. Вашето верување дека се разделувате со негативното мора да биде многу силно. Кога ќе ги фрлите јајцата и ќе заминете, во никој случај не се враќајте назад. Ако го сториш тоа, злото ќе се врати.

  Еве уште еден начин за неутрализирање на негативните надворешни пречки. Три дена по ред капете се со морска сол, а по последното капење гласно кажувајте: „Зло, од каде си дојден, оди таму!“.

  Ако ви се допадна статијата, ќе ви бидеме благодарни ако ја споделите!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.