6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  ХОРОСКОП 31 ЈАНУАРИ (СРЕДА)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Денот пред вас нема да ви донесе некои особени новини во вашиот живот. Ќе морате главно сами вашето слободно време да го направите што поинтересно. Сега е момент да ги искористите вашите фантазии и креативност. Со голем труд и напор ќе успеете да го сочувате мирот во рамките на вашата љубовна врска. Ќе имате многу идеи кои ќе се обидете да ги спровидеите на дело. Здраствената состојба ви е одлична.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Кога подобро ќе размислите ќе сватите дека се се врти околу парите. Навистина претерувате во тој поглед, иако ќе се најдете во ситација во која од вас ќе се бара повеќе пари. Не си дозволувајте работите да ги вреднувате само на тој начин. Во секој случај системот на вредности е разнишан, а тоа е далеку поширок поим. Обратете внимание на другите работи во животот кои се многу побитни од парите.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Ќе решавате некој проблем поврзан со жлездите и хормоните. Со партнерот ќе имате недоразбирања бидејќи него ќе го обвинувате за вашата состојба со здравјето. Самите себе си сте си направиле лошо со нервирање и несредено живеење. Посветете му повеќе внимание на семејството особено на децата или внучињата ако ги имате. Ќе бидете посреќни и здрави. – Пробајте.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Ова е за вас ден без многу динамика како на деловен така и на емотивен план. Новите деловни договори својата реализација ќе мора да ја причекаат, но тоа нека не ве загрижува, ќе имате време уште еднаш за се добро да размислите. Осамените представници може да се надеваат на почеток на нова романтична врска, а за оние зафатените односите со партнерот ќе му се подобрат. Здраствената состојба ви е одлична.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Денеска особено треба да внимавате да не влегувате во расправии кои најчесто самите ќе ги предизвикувате. Ќе имате и добри можности но сепак тие се поврзани со вашата одговорност кон работата и упорност, па дури и одрекување од неко работи. Комуникациите не ви се лоши, со тенденција на подобрување, па затоа многу ќе ви користи повеќе да се движите помеѓу луѓе, но дури тогаш кога ќе си ги извршите вашите должности.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Повеќе внимание посветете му на убавите работи во животот. И ако сте имале застои од сите страни сепак ќе има нешто што ќе ви кажува дека на крај се добро ќе се заврши. Можете да се надевате на позитивен резултат од некој настан. Проблемите ќе останат зад вас. Обидете се да ги намалите непотребните трошоци. Ова е лесно да се каже, но сепак тешто да се реализира.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Поволните финансиски резултати на вашата деловна преокупираност ве тераат секогаш одново да ја одложувате одлуката да го намалите ангажманот на работа, а повеќе внимание да си посветите себе си и на вашето семејство. Ќе ви се случи она на што најмалку сте се надевале: во очекување на своите пет минути не сте помислиле дека со тоа ќе бидете толку преокупирани така што за ништо друго нема да имате време.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да преминете во акција и да ја повратите загубената сигурност и надеж. Финансиската ситуација ви е одлична. На полето на љубовта ве очекува успех доколку го послушате вашето срце и настапите храбро пред личноста која ве привлекува. Здравје: просечно, внимавајте од настинки.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  На професионален план само доколку бидете рационални ќе успеете да забележите успех. Во спротивно ќе стоите во место или пак уште полошо ќе тргнете наназад. Сентименталниот живот ви е доста нестабилен ви препорачуваме да бидете повеќе со вашиот партнер и со разговор да ги разрешите проблемите кои се присутни во вашата врска. Здраствената состојба ви е одлична.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Овој ден со себе носи позитивни влијанија, а особено интересно ќе биде што ќе ви се отворат нови можности на љубовен план. Сакате да имате возбудлив живот, а воопшто не го загледувате лицето во вашата непосредна средина кое е подготвено да ви го понуди тоа. На деловен план ве очекува реализација на една ваша поранешна идеја. Ако почетокот нема да ве радува многу сепак не губете трпение и верба.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Денешниве настани нема да се движат во посакуваниот правец, но сепак вие ќе умеете добро да се снаоѓате во различните услови на работен план. Ќе умеете да го наметнете своето мислење и да си создадете свои услови. Вашиот партнер често го менува своето мислење и на тој начин кај вас предизвикува нервоза. Не сакате кога некој ви соопштува одлуки во последен момент.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Нема да имате многу обврски, па така поголемиот дел од денот ќе си го посветите лично за себе. Нема да тежнеете кон површни емотивни контакти, туку ќе настојувате трајно да ја зацврстите врската со партнерот. Можеби ќе сватите дека поголемо задоволство може да ви овозможи подолга емотивна стабилност, одколку површна врска. Денеска тоа сосема ќе се потврди. Во одлична форма сте.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.