6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  ХОРОСКОП 27 ОКТОМВРИ (ПЕТОК)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Ќе морате да бидете внимателни во новите љубовни обиди. Другата страна би можела да се постави поагресивно нудејќи ви авантура, а вас ви е подобро да не превземате ништо и добро да размислите. Ако сте во сериозна врска можеби ќе влезете во расправии со партнерот и ќе бидете нервозни и чуствителни. Во деловниот живот ќе решавате за некои важни прашања кои се однесуваат за вашиот напредок во кариерата. Внимавајте на здравјето.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на емотивен план ќе ве подтикнат да се соочите со внатрешните стравови. Денот е одличне за започнување на нешто ново. Верувајте во вашата среќа и искористете ја секоја прилика за истакнување и развој на вашата креативности негување на вашиот спортски и уметнички талент. Ќе бидете омилени во друштво. Здравјето одлижно ве служи.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Поголемиот дел од времето ќе го вложувате во деловни почетоци и зголемените секојдневни обврски. Иако ќе морате да се прилагодите на професионалните услови, сепак ќе бидете полни со енергија, одлучни и страствени што најповеќе ќе се почуствува во љубовниот живот. Надокнадете го пропуштеното и покажете што ви лежи на срце. Похрабрите ги прати среќа.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Некои помали промени на работното место ќе ви дадат додатна сила за постигнување на подобри резултати. Нема да се пожалите на досада. Ве очекуваат многу контакти со пријатели и членови од вашето пошироко семејство. Ако сте во врска добро ќе се разбирате со партнерот и ќе ги надминете кризите. Слободните Ракови ќе се запознаат интересна и комуникативна личност. Грижете се повеќе за вашата убавина.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Ќе ви биде доста напорно на работното место. Обидете се да ја поделите работата со вашите колеги, бидејќи не ќе можите сами да ја завршите. Финансиската состојба драстично ќе ви се подобри. Постои голема можност да ги разрешите сите недоразбирања со партнерот, бидејќи ќе можете отворено да зборувате за се што ве измачува во врската. Здравје: чуствително: особено обрнете внимание на вашата слаба точка-срцето крвниот притисокот.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Се наоѓате пред прагот за остварување на една интимна желба, затоа дадете се од себе за да го реализирате планираното. Направете добра организација и делувајте правилно. Во љубовта ситуацијата не е најдобра, па на моменти не ќе знаете како треба да се однсеувате кон вашиот партнер. Внимавајте тоа може лоќо да делува врз вас. Здраствената сотојба ви е чуствителна особено кај родените во септември.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Не ќе можете да ги видите резултатите од вашата работа ниту пак насоката по која се движите не ви е многу јасна. Без грижи ваквата ситуација за брзо време ќе се среди. Многу од вас ќе жртвуваат дел од слободното време за да ги завршат работата. Емотивниот живот ви е стабилен потполно го разбирате вашиот партнер и му помагате. Здравје: нежно – проблеми со органите за варење на храната.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Не дозволувајте обврските или некои луѓе да се претворат во препрека на вашите приватни задоволства. Се повеќе ќе бидете загрижени за фашата финансиска состојба. Искористете го денот за некои поважни работи за во иднина. Слободните Скорпии љубов можат да најдат со продлабоување на пријателството. Во сериозните врски подарете повеќе внимание и нежност на вашиот партнер.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Многу е важно да се докажите на професионален план, бидејќи работната несигурност ја внесувате и на останатите сфери на вашиот живот. Ќе бидете амбициозни и пробивни, но склони кон стресови. Можеби ќе се најдете во мала приватна војна со околината. Импулсивни и директни тешко ќе ги избегнувате судирите и нема да можете да ги признете вашите грешки. Здравје; нестабилно.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Необично убав ден за заљубените. Ако планирате некое патување со партнерот ова е вистинскиот ден. На работното место не дозволувајте повторно да западнете во сопствената замка-грешка па извинување-бидејќи овој пат можно е погрешниот чекор да не се поправа. Финансиската состојба ве оптеретува без некоја посебна причина. Здравје: добро ве служи внимавајте како ракувате со електричните апарати.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Со вашето напнато однесување можете да ја загрозите вашата моментлана ситуација. Наеднаш ќе влезете во ситуација ,,сега или никогаш ,,која слободните ќе ги подтикне на похрабри сексуални авантури или ќе ги привлече некоја стара љубов. Серозните врски чувајте ги од самите себе, бидејќи ќе бидете пренагли во реакциите и пресубјективни во донесувањето на оценки. Можна е љубомара и помали кавги.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ова е доста важен ден за вашето деловно работење, па затоа ќе морате да бидете потрпеливи во односите со соработниците и да избегнвуате секаква врсти на судири. Нема да бидете во позиција да поставувате барања, па и колку да ве нервира плеткањето на околината во вашиот живот. Поврзете ги вашите акции со пријателите и побарајте помош. Во врската иницијативата препуштете му ја на вашиот партнер.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.