6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  ХОРОСКОП 27 ДЕКЕМВРИ (СРЕДА)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Ќе морате да бидете внимателни во новите љубовни обиди. Другата страна би можела да се постави поагресивно нудејќи ви авантура, а вас ви е подобро да не превземате ништо и добро да размислите. Ако сте во сериозна врска можеби ќе влезете во расправии со партнерот и ќе бидете нервозни и чуствителни. Во деловниот живот ќе решавате за некои важни прашања кои се однесуваат за вашиот напредок во кариерата. Внимавајте на здравјето.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Не ви недостига прилика за забава, а позитивните настани на емотивен план ќе ве подтикнат да се соочите со внатрешните стравови. Денот е одличне за започнување на нешто ново. Верувајте во вашата среќа и искористете ја секоја прилика за истакнување и развој на вашата креативности негување на вашиот спортски и уметнички талент. Ќе бидете омилени во друштво. Здравјето одлижно ве служи.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Поголемиот дел од времето ќе го вложувате во деловни почетоци и зголемените секојдневни обврски. Иако ќе морате да се прилагодите на професионалните услови, сепак ќе бидете полни со енергија, одлучни и страствени што најповеќе ќе се почуствува во љубовниот живот. Надокнадете го пропуштеното и покажете што ви лежи на срце. Похрабрите ги прати среќа.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Некои помали промени на работното место ќе ви дадат додатна сила за постигнување на подобри резултати. Нема да се пожалите на досада. Ве очекуваат многу контакти со пријатели и членови од вашето пошироко семејство. Ако сте во врска добро ќе се разбирате со партнерот и ќе ги надминете кризите. Слободните Ракови ќе се запознаат интересна и комуникативна личност. Грижете се повеќе за вашата убавина.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Ќе ви биде доста напорно на работното место. Обидете се да ја поделите работата со вашите колеги, бидејќи не ќе можите сами да ја завршите. Финансиската состојба драстично ќе ви се подобри. Постои голема можност да ги разрешите сите недоразбирања со партнерот, бидејќи ќе можете отворено да зборувате за се што ве измачува во врската. Здравје: чуствително: особено обрнете внимание на вашата слаба точка-срцето крвниот притисокот.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Се наоѓате пред прагот за остварување на една интимна желба, затоа дадете се од себе за да го реализирате планираното. Направете добра организација и делувајте правилно. Во љубовта ситуацијата не е најдобра, па на моменти не ќе знаете како треба да се однсеувате кон вашиот партнер. Внимавајте тоа може лоќо да делува врз вас. Здраствената сотојба ви е чуствителна особено кај родените во септември.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Не ќе можете да ги видите резултатите од вашата работа ниту пак насоката по која се движите не ви е многу јасна. Без грижи ваквата ситуација за брзо време ќе се среди. Многу од вас ќе жртвуваат дел од слободното време за да ги завршат работата. Емотивниот живот ви е стабилен потполно го разбирате вашиот партнер и му помагате. Здравје: нежно – проблеми со органите за варење на храната.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Не дозволувајте обврските или некои луѓе да се претворат во препрека на вашите приватни задоволства. Се повеќе ќе бидете загрижени за фашата финансиска состојба. Искористете го денот за некои поважни работи за во иднина. Слободните Скорпии љубов можат да најдат со продлабоување на пријателството. Во сериозните врски подарете повеќе внимание и нежност на вашиот партнер.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Многу е важно да се докажите на професионален план, бидејќи работната несигурност ја внесувате и на останатите сфери на вашиот живот. Ќе бидете амбициозни и пробивни, но склони кон стресови. Можеби ќе се најдете во мала приватна војна со околината. Импулсивни и директни тешко ќе ги избегнувате судирите и нема да можете да ги признете вашите грешки. Здравје; нестабилно.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Необично убав ден за заљубените. Ако планирате некое патување со партнерот ова е вистинскиот ден. На работното место не дозволувајте повторно да западнете во сопствената замка-грешка па извинување-бидејќи овој пат можно е погрешниот чекор да не се поправа. Финансиската состојба ве оптеретува без некоја посебна причина. Здравје: добро ве служи внимавајте како ракувате со електричните апарати.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Со вашето напнато однесување можете да ја загрозите вашата моментлана ситуација. Наеднаш ќе влезете во ситуација ,,сега или никогаш ,,која слободните ќе ги подтикне на похрабри сексуални авантури или ќе ги привлече некоја стара љубов. Серозните врски чувајте ги од самите себе, бидејќи ќе бидете пренагли во реакциите и пресубјективни во донесувањето на оценки. Можна е љубомара и помали кавги.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ова е доста важен ден за вашето деловно работење, па затоа ќе морате да бидете потрпеливи во односите со соработниците и да избегнвуате секаква врсти на судири. Нема да бидете во позиција да поставувате барања, па и колку да ве нервира плеткањето на околината во вашиот живот. Поврзете ги вашите акции со пријателите и побарајте помош. Во врската иницијативата препуштете му ја на вашиот партнер.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.