6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  ХОРОСКОП 25 АПРИЛ (СРЕДА)

  Овен (21.03-20.04)

  Ви се отвораат нови можности за подобра работа или пак поголема заработака, но секако дека ќе морате да бидете во центарот на настаните и да внимавате со кого вклопувате договори. Во емотивните врски односите полека но сигурно се средуваат, а во семејството ве очкуваат новини кои многу ќе ве израдуваат. Слободните претставници да се подготват за нова љубов. Здравје: просечно внимавајте на исхраната.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Ќе се почуствувате доста запоставено, па затоа ќе направите сцена со партнерот за да го завртите вниманието кон вас. Но внимавајте да не претерате. Воопшто не смеете денеска да потпишувате било каков договор, бидејќи ова е ден кога можете да погрешите. Финансиската сосотјба се подобрува. Здравје: ќе бидете чуствителни, подложни на настинки и инфекции, не се заморувајте премногу и спијте за да ги избегнете старите болки.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Моменталната поставеност на планетите навестува многу акција и настани. Ќе бидете многу немирни и емоционално нестабилни. Не донесувајте нагли одлуки и не решавајте за ништо важно, бидејќи ќе бидете под влијание на спротивставување на желби, па и вашето однесување ќе биде непредвидливо. Емотивните односи ви се нестабилни особено кај оние во сериозните врски. Здравје: добро.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Вашите односи со околината, партнерот или некоја постара личност од кругот на вашите роднини особено ќе бидат проблематични и не ќе можете да најдете излез. Клучниот збор за ваквата ситуација е ,,прилагодување,, но при тоа ниту вашите залихи на енергија не се бесконечни. Време е да ги наполните батериите. Во љубовта многу ви е важна поддршката од партнерот. Слободните се склони кон еротски излети.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Убаво ќе се забавувате и покрај тоа што некои личности ќе се обидат тоа да ви го расипат. Ќе бидете духовити и рамнодушни што се однесува до нив едноставно омаловажете ги. Ве очекува љубовна средба која долго ја планиравте, и после која треба да донесете некои важни одлуки. Бидете потрезвени размислете добро, внимавајте да не избрзате. Очекувајте пари, особено ако имате некој во странство. Здравје: добро.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Се ќе биде добро ако денес никој не ви се спротивстави или ја критикува вашата работа. Ќе се чуствувате супериорно во решавањето на интелектуалните проблеми, а во таа еуфорија внимавајте некого да не навредите. Понекогаш знаете нешто непромислено да кажете. Во емотивната врска ве очекуваат мали расправии за некои стандардни проблеми. Здравје: посететте го вашиот лекар и побарајте совет.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Препреките кои ги имавте на работното место успешно ќе ги преминете, а оптимизмот значително ќе ви порасне. Некоои Ваги охрабрени од ваквата ситуација ќе прифатат и нови и поголеми предизвици на деловен план. Ве советуваме да бидете потрпеливи и мудро да раководите со финансиите. Ќе добиете пари, но не во очекуваната количина. Новото пријателство ќе ви помогне да ги залечите старите рани.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Бидете внимателни планетите ви приготвуваат непријатни изненадувања. Кај некои ќе бидат зафатени семејните односи кај други стамбеното прашање а пак кај трети ќе се појави љубомора, кавги и прекинување на врските. Најмногу ќе бидат погодени претставниците од втората декада и се она што сте сакале да го сокриете сега ќе излезе на виделина и ќе бидете склони кон емотивни, остри и нагли постапки.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Нека не ве загрижуваат, озборувањата и недоразбирањата со оклината. Вие сте на добар пат да ги остварите вашите соништа и во тоа ништо неможе да ве спречи. Ако сте во врска партнерот би можел да делува како кочница но можеби и не е така лошо ако некој понекогаш ве приземји. Слбодните претставници ќе бидат мета на додворување и комплименти особено ако сте некаде на патување.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Комуникациите не ви се многу стабилни. Најдобро би било денес во односите со соработниците и претпоставените да бидете службени и да избегнувате блиски односи. Ќе имате доста време да се занимавате и со оние работи кои вие ги сметате за многу важни за вас. Настојувате тоа да биде една работа. Приватниот живот ви е стабилен. Слободните претставници ги очекува одлична шанса. Искористете ја. Здравје: добро.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Ве очекува бурен емотивен живот, но не со некој посебен емотивен предзнак. Особено родените во првата декада ќе почуствуваат потреба да променат нешто во својот свет. Ќе бидете водени со силна енергија, а на моменти и безобразно ќе настапувате. Одлуките ќе ги донесувате со вашата позната логика и ќе треба да се воздржувате од необични врски скандали и импулсивни одлуки. Вие сте на потег. Здравје: одлично.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ќе се почуствувате осамано и погодени од околностите кои сами не можете да ги контролирате. Вашата склоност кон жртвување во грижата за другите сега ќе дојде до израз, бидејќи некој близок во моментот ви е могу потребен. Во сериозните врски ќе се соочите со криза и тоа поради отсутноста на вашиот партнер, а слободните ќе патат од невозвратена љубов и тајни врски. Здравје: нестабилно.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.