6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  ХОРОСКОП 24 ДЕКЕМВРИ (НЕДЕЛА)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Поволен ден за љубовта и работата. Препуштете му се на вашиот инстикт и осет, на тој начин ќе го одберете она што вас ви причинува најголемо задоволство. Денеска ќе ве водат чуствата, некои од вас ќе започнат и нова врска а некои ќе ја обноват старата. Можеби ќе слушнете добри вести во врска со добивка на пари или наследство. Здраве: проблеми со дишењето, ви треба свеж воздух.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Помалку ќе комуницирате, но сепак на тоа поле не ви се закануваат ниту блокади ниту тешкотии. Добро ќе се сложувате со околината, па сите работи кои зависат од комуникации добро ќе ви напредуваат. Бидете внимателни во работите поврзани со пари, бидејќи ве очекуваат помали загуби. Емоционално сте во стабилна положба. Здравје: солидно со помали проблеми. Внимавајте во сообрајќајот.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Денеска некои работи ќе ви тргнат наопаку. Ве очекуваат проблеми врзани со куќата или можеби работните обврски ќе ве извадат од кожа. Најдобро е денеска да не се занимавате со сериозни работи доколку меѓу нив не ја сметате и љубовта. Ве очекува доста романтична вечер, но внимавајте да не задоцните или да не кажeте нешто што ќе го расипе расположението на вашиот партнер. Здравје: главоболки.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Постои можност да ја поправите вашата финансиска состојба. Потрудете се околу, склопување на договори не дозволувајте да ви избега заработувачката. Во љубовта ќе бидете жешки и страствени, но и склони кон забава. Слободните претставници можеби ќе се најдат во ново друштво доста чудно и необично, внимавајте со кој ќе заминете. Здраствената состојба не е најдобра, проблеми со чир и хемороиди.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Можеби проблемите со финансиите денес ќе ве натераат да се изолирате од јавноста и на мир да ги решите проблемите. Но по се изгледа ќе мора да побарате помош од блиските пријатели, па затоа направете го тоа одма. Во љубовта состојбата ви е мирна. Партнерот ги разбира вашите проблеми, но колку вие ги разбирате неговите. Потребен ви е одмор во негово друштво. Здравјето ви е условено од вашата активност.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Работите кои зависат од комуникации ќе ви стагнираат, па можеме да ви препорачаме само трпеливост, бидејќи ништо не е трајно, па ниту неповолните аспекти. Настојувајте да бидете мирни и посветите повеќе внимание на психичката рамнотежа и немојте ништо да форсирате. Во приватниот живот вашите најблиски ќе ви бидат најголема подршка. Здравје: чуствително – внимавајте на дишните ограни.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Ќе бидете зафатени со некои работни планови, и околу нив ќе бидете лично ангажирани. Можни се средби или разговори кои се однесуваат на нешто минато. Самите на себеси си наметнувате финансиски рестрикции. Ќе се занимвате со себе и со вашето здравје и тоа најмногу превентивно. Желбата за што подобар изглед ќе ве натера да направите некои промени со вашата коса или гардероба.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Односите со околината се нешто подобри, но сеуште не можете да се потпрете на никој со потполна доверба. Финансиската сотојба ви е ризична, бидете штедливи и не дозволувате никој да ве искористува. Сентименталните односи ќе ви бидат се подобри и повеќе од времето ќе го поминувате со вашите најблиски. Здраствената состојба ви е чуствителна и можни се проблеми со крвниот притисок.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Ќе имате неповолни моменти во решавањето на некои спорови. Опасноста од судири е зголемена, а во таква атмосфера не треба да очекувате решение на проблемите. Чувајте ја енергијата, бидејќи сега лесно се заморувате, па тешко ќе ги обавувате должностите а при тоа бидете коректни и точни. Во приватниот живот напнатоста ќе биде се помала. Здравје: внимавајте од повреди.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Немојте да се исцрпувате во некои помалку важни работи, бидејќи енергијата ви е во опаѓање, па би можеле да имате проблеми во извршувањето на важните работи. Во односите со соработниците бидете повнимателни и потолерантни. Интимниот живот исто така ви е напнат, а можни се кавги со партнерот. Здравје: проблеми со органите за варење на храната. Почнете со диета.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Денот не е поволен за промени. Најважно од се е да не ги проценувате вашите можности и навреме да ги извршите работните задачи. Ве очекуваат некои помали финансиски добивки. Емоционалниот живот ви е нестабилен и ќе бидете склони да се воодушевувате на некого. Здравје: ќе чуствувате повремен замор – ви препорачуваме пешачење во природа.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Енергијата ви се наоѓа во опаѓање, па брзо ќе се заморувате. Избегнувајте кавги и спорови и од другите не очекувајте многу. Ве очекуваат некои проблеми со финансиската страна на вашето работење. Обидете се да пронајдете соодветно решение. Љубовниот живот ви се подобрува, а најзадоволни ќе бидете меѓу луѓето кои ги сакате. Здравје: нестабилно – внимавајте со електричните апарати.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.