6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  ХОРОСКОП 23 ОКТОМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК)

  попоПрочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Зголемениот број на обврски ќе ви го расипе денешното расположение. Ќе бидете склони кон нервоза, раздразливост, а добро би било повеќе да го користите мозокот и подобро да се организирате во работата. Во сотојба сте да се исцрпувате на работното место и да работите за двајца. Ќе ве загрижува неизвесната финансиска ситуација. Сентименталната ситуација е стабилна. Здравје: главоболки.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Ќе бидете зафатени со секојдневните активности и неодложни обврски. Ќе размислувате на опшите проблеми. На некои од вас кариерата му е на крстосница и ќе се соочат со притисокот од околината, па и самите нама да бидат сигурни како понатаму. Вербалните судири со другите и критиката од страна на некоја постара личност ќе ја разниша вашата самодовреба. Можни се финансиски проблеми. Здравје: психичка чуствителност.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Деловните разговори, соработката со колегите, учење и др. ќе ви го попoлнат денешниот ден. Решавањето на еден проблем во вас создава неудобност. Можеби ќе имате и некои непредвидени тешкотии од кои ќе биде разнишана вашата самодовреба. Бидете храбри и одлучнии, кризата брзо ќе мине. Не ја одбивајте помошта од вашите блиски. Здравје: проблеми со варењетона храната и гениколошки пречки.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Повеќето од вас нема да бидат воодушевени од деловните и училишните обврски. Вашето време со повеќе задоволство би го потрошиле на попаметни работи, но кој вели дека сеуште неможете да имате и пари. Можеби кучот на тоа е да престанете да ги задоволувате другите и послушно да играте улоги кои ви ги наметнале. Пронајдете го сопствениот круг до среќата. Здравје: многу добро.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Финансиските трошоци ќе ве подсетат да ја продолжите работата која сте ја започнале. Надворешните прблеми не се толку тешки за да ве спречат во постигнувањето во вашите цели. Но сепак сметајте на намалена концентрација. Одлично ќе се разбирате со колегите и претпоставените. Во љубовните врски односите се заоструваат, а слобонитеда внимаваат со кого ќе започнат љубовна врска.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Брзината со која комуницирате нема да биде на посакуваното ниво, а тоа ќе предизвикува извесни застои во извршувањето на работните обврски. Врз вашата положба на работното место влијаат и некои фактори за кои вие не сте свесни. Кога е во прашање љубовта, тука сте со среќна рака. Прекрасен ден за емотивни уживања за сите припадници на овој знак. Здравјето добро со повремени болки во главата и грлото.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Ќе ве привлекуваат работи кои не се рутински и во кои можете да покажете својата креативност. Со обзир на тоа дека ќе бидете многу задоволни отколку до сега ќе бидете и многу работливи и вредни. Емоционално ви се закануваат краткотрјани напнатоси и незадоволства. Избегнувајте судири. Здраствената состојба ви е чуствителна внимавајте од вирусни заболувања и земајте повеќе витамини.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Ќе бидете многу расположени и сите работи ќе ги извршувате многу брзо, но и успешно. Ќе дознаете многу важни ситници во врска со вашата работа кои ќе ви помогнат во реализацијата на вашите планови. Не се изложувајте на опасности во смисла на уништување на противникот за себеси да си изградите подобра позиција Здраствената сотојба ви е добра, избегнувајте стресни ситуации.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Самовизијата на иднината и подршката од одреден круг на пријатели ќе ве инспирираат да се спротивставите на работните превирања. Можеби ќе се впуштите во кавги со одговорните луѓе или ќе размислувате за прекинување на работата. Нешто ќе морате да жртувате. Завртете ги ракавите и борете се. Особено родените во декември ќе бидат на удар. Здравје: чуствително Ќе будете склони кон стрес и опаѓање на имунитетот.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Ова е еден од важните денови што се однесува до вашата кариера. Постои можност за средба со моќна личност и несекојдневен работен стрес. Ако имате некое јавно излагање предавање или важна работа, припремете се добро за да заблескате. Во сериозните врски, пронајдете ја изгубената складност, потсетете се на убавите моменти и луѓето кои ве врзуваат. Јадете повеќе здрава храна и пиете чаеви.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  На работното место на проблемите ќе им пристапите многу храбро, со деловните партнери најдете приватен однос, а службените дружења завршете ги со кафенце или деловна вечера. Вашиот шарм е многу драгоцен во ваквите моменти, па слободно искористете го денес. Бидете што покреативни, љубезни и топли. Здраствената состојба ви е чуствителна не претерувајте со работата, повеќе одмарајте се.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Големите планови и идеи за кои веќе долго страмежливо размислувате, полека се вообличуваат во нешто изводливо и достижно. Сепак сеуште не е дојден часот за да тргнете во реализација и да превземете конкретни чекори. Во меѓувреме позанимавајте се со она што ви го наметнуваат условите. Оние кои се во врска ќе добијат многу внимание и нежност од партнерот, а слободните ќе бидат далеку поприметени отколку до сега.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.