6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ХОРОСКОП 23 ОКТОМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК)

  попоПрочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Зголемениот број на обврски ќе ви го расипе денешното расположение. Ќе бидете склони кон нервоза, раздразливост, а добро би било повеќе да го користите мозокот и подобро да се организирате во работата. Во сотојба сте да се исцрпувате на работното место и да работите за двајца. Ќе ве загрижува неизвесната финансиска ситуација. Сентименталната ситуација е стабилна. Здравје: главоболки.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Ќе бидете зафатени со секојдневните активности и неодложни обврски. Ќе размислувате на опшите проблеми. На некои од вас кариерата му е на крстосница и ќе се соочат со притисокот од околината, па и самите нама да бидат сигурни како понатаму. Вербалните судири со другите и критиката од страна на некоја постара личност ќе ја разниша вашата самодовреба. Можни се финансиски проблеми. Здравје: психичка чуствителност.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Деловните разговори, соработката со колегите, учење и др. ќе ви го попoлнат денешниот ден. Решавањето на еден проблем во вас создава неудобност. Можеби ќе имате и некои непредвидени тешкотии од кои ќе биде разнишана вашата самодовреба. Бидете храбри и одлучнии, кризата брзо ќе мине. Не ја одбивајте помошта од вашите блиски. Здравје: проблеми со варењетона храната и гениколошки пречки.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Повеќето од вас нема да бидат воодушевени од деловните и училишните обврски. Вашето време со повеќе задоволство би го потрошиле на попаметни работи, но кој вели дека сеуште неможете да имате и пари. Можеби кучот на тоа е да престанете да ги задоволувате другите и послушно да играте улоги кои ви ги наметнале. Пронајдете го сопствениот круг до среќата. Здравје: многу добро.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Финансиските трошоци ќе ве подсетат да ја продолжите работата која сте ја започнале. Надворешните прблеми не се толку тешки за да ве спречат во постигнувањето во вашите цели. Но сепак сметајте на намалена концентрација. Одлично ќе се разбирате со колегите и претпоставените. Во љубовните врски односите се заоструваат, а слобонитеда внимаваат со кого ќе започнат љубовна врска.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Брзината со која комуницирате нема да биде на посакуваното ниво, а тоа ќе предизвикува извесни застои во извршувањето на работните обврски. Врз вашата положба на работното место влијаат и некои фактори за кои вие не сте свесни. Кога е во прашање љубовта, тука сте со среќна рака. Прекрасен ден за емотивни уживања за сите припадници на овој знак. Здравјето добро со повремени болки во главата и грлото.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Ќе ве привлекуваат работи кои не се рутински и во кои можете да покажете својата креативност. Со обзир на тоа дека ќе бидете многу задоволни отколку до сега ќе бидете и многу работливи и вредни. Емоционално ви се закануваат краткотрјани напнатоси и незадоволства. Избегнувајте судири. Здраствената состојба ви е чуствителна внимавајте од вирусни заболувања и земајте повеќе витамини.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Ќе бидете многу расположени и сите работи ќе ги извршувате многу брзо, но и успешно. Ќе дознаете многу важни ситници во врска со вашата работа кои ќе ви помогнат во реализацијата на вашите планови. Не се изложувајте на опасности во смисла на уништување на противникот за себеси да си изградите подобра позиција Здраствената сотојба ви е добра, избегнувајте стресни ситуации.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Самовизијата на иднината и подршката од одреден круг на пријатели ќе ве инспирираат да се спротивставите на работните превирања. Можеби ќе се впуштите во кавги со одговорните луѓе или ќе размислувате за прекинување на работата. Нешто ќе морате да жртувате. Завртете ги ракавите и борете се. Особено родените во декември ќе бидат на удар. Здравје: чуствително Ќе будете склони кон стрес и опаѓање на имунитетот.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Ова е еден од важните денови што се однесува до вашата кариера. Постои можност за средба со моќна личност и несекојдневен работен стрес. Ако имате некое јавно излагање предавање или важна работа, припремете се добро за да заблескате. Во сериозните врски, пронајдете ја изгубената складност, потсетете се на убавите моменти и луѓето кои ве врзуваат. Јадете повеќе здрава храна и пиете чаеви.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  На работното место на проблемите ќе им пристапите многу храбро, со деловните партнери најдете приватен однос, а службените дружења завршете ги со кафенце или деловна вечера. Вашиот шарм е многу драгоцен во ваквите моменти, па слободно искористете го денес. Бидете што покреативни, љубезни и топли. Здраствената состојба ви е чуствителна не претерувајте со работата, повеќе одмарајте се.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Големите планови и идеи за кои веќе долго страмежливо размислувате, полека се вообличуваат во нешто изводливо и достижно. Сепак сеуште не е дојден часот за да тргнете во реализација и да превземете конкретни чекори. Во меѓувреме позанимавајте се со она што ви го наметнуваат условите. Оние кои се во врска ќе добијат многу внимание и нежност од партнерот, а слободните ќе бидат далеку поприметени отколку до сега.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.