6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ХОРОСКОП 20 ФЕВРУАРИ (СРЕДА)

  Овен (21.03-20.04)

  Комуникацијата денес ви е таква што најдобро за вас ќе биде да не излегувате од дома. Викнете или пишете му на некој кој долго не сте го виделе. Разговарајте со некој во доверба, но не ги обелоденувајте вашите планови. Можете да се позанимавате со вашите финансии, средете ги сметките, направете порационални планови, не позајмувајте и не ги трошете парите по глупости. Здравјето одлично ве служи.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Со интелигентна и брза маневра дел од вашите работни обврски можете да ги префрлите на другите, па работете во таа насока. Работата која ќе ја добиете ќе биде мнгу интересна и ќе успее да ви го врати доброто расположение. Ќе имата и доста контакти со вашите деловни партнери или барем со некој надвор од вашата фирма. Во љубовта навистина ве служи среќата. Здравје: солидно.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Денешниот ден за вас ќе биде релативно добар. Ќе имате добри односи со околината и ќе бидете ефикасни во она што го работите. Вашата позиција е малку нестабилна и ве предупредува на ограничувања, која треба да ја прифатите без многу отпор. Без обзир на сето тоа настојувајте паметно да го искористите овој ден. Во приватниот живот сте задоволни. Здравје: болки во зглобовите.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Избегнувајте да влегувате во дуел со луѓе кои размислуваат поинаку од вас, и одбегнувајте стресни ситуации. Околу себе соберете го најтесниот круг на соработници и пријатели, кои ја разбираат вашата сегашна состојба. Сеуште не е време за превземање на покрупни чекори. Многу ќе ви помогнат разговорите со вашиот партнер или пак ако го немате со некој ваш близок пријател. Слободните нека бидат понастрана од несигурни додворувачи.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Ви се насмевнува среќата. Опуштете се и обидете се да уживате во неа. Под услов дека сте добиле нов извор на приходи, тешко ќе најдете време за разонода и уживање, но само сознанието дека некој го цени вашиот труд и со тоа добро плаќа -многу ќе ви одговара. Сатисфакција има и на емотивен план. Доколку сето тоа не се случува очигледно е дека негде грешите.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Пред вас е успешен работен ден. Ако во моментот сте на одмор, ве очекува уште поголема среќа. Посветете внимание на саканото суштество и на некое ваше омилено хоби. Со еден збор уживајте максимално. Моментите пред вас се идеални за се што вие се стремите да напреавите, но под услов да не претерувате. Вашиот партнер ве подржува во многу работи. Здравје: многу добро.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Пристрасно гледате на работите кои го окупираат вашето внимание. Пожелно би било да се посоветувате со некој за да најдете начин за подобро да функционирате. Ќе бидете загрижени поради застој во работата. Не се грижете бидејќи се работи за нормална појава во она што го работите. Некои од вас ќе имаат успеси во нешто многу важно. Денот е прекрасен за забава, занимавање со уметност и уживање во романтика.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Ќе бидете склони кон помалку промислени потези особено ако станува збор за финансиите. Најдобро би било одлуките да не ги донесувате сами, подобро е да се посоветувате со некој ваш близок пријател. Во љубовта работите не се одвиваат онака како што посакувате тоа можеби и помалку ќе ве загрижува, па ќе се обидете да превземете нешто околу тоа, но без некој поголем успех. Здравје: добро.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Денеска многу тешко ќе се сноѓате во обврските на работното место. Поради брзината или површноста можно е да направите грешки. Односите со колегите се доста проблематични. Недостасува трпеливост. Финасиската ситуација не е за пофалба. Настаните во вашиот дом ќе ја исцрпат вашата енергија. Ќе имате несоница, а стресот ќе предизвика ослабување на имунитетот. Внимавајте од штети во домот.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Работниот успех, задоволството, одлични резултати и вредна работа -ваквата состојба е карактеристична за денешниот ден. На негативните реакции од околината намате време да му обрнете внимание бидејќи сте презафатени со најразлижни обврски, не само работни туку и приватни. Размислувате за странство и тоа пат или само некој кој е многу далеку од вас и ви недостасува.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Вашата виталност, кога се работи за професионалната страна на личноста, е голема. И покрј некои неуспеси и финансиските проблеми вие ќе верувате и ќе се надевате. Не се лутете на критиките од страна на партнерот, сигурно тоа го прави од љубов и затоа што сака да ви помогни. Дозволете му барем да го каже тоа што го мачи. Во одлична здраствена форма сте.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Главните размислување денеска се поврзани со тоа како да го подобрите буџетот. Свесни сте колку се трудите, а резултати нема. Актуелно е додатна работа, но ќе мора и да штедите. Тешко ќе се снаоѓате со парите, а тоа ќе доведе до непријатни последици. Во емотивниот живот сакате, но и ќе ви биде возвратена љубовта. Тоа ќе ве направи среќни.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.