6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  ХОРОСКОП 15 ОКТОМВРИ (НЕДЕЛА)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Нема да се случат поголеми промени во однос на претходните денови. Неповолните аспекти се се помалку, па затоа работите добро ќе ви напредуваат, иако финансисиите помалку ќе ве загрижуваат. Ќе имате многу добри осноси со околината особено со соработиците и пријателите, па затоа ова е одличен ден за работи поврзани со комуникации. Во љубовта ве очекуваат одлични моменти и односите со партнерот ви се подобруваат.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Ќе имате интензивен ден со многу настани, но вашиот ритам ќе биде доста смирен. Скоро сите планети излегуваат од вашиот знак, а останува само Сонцето, па затоа ќе треба повеќе внмание да обрнете на една работа или еден проблеми и тоа со многу внимание. Не донесувајте долуки брзо и со импровизација – ова важи и за односите со претпоставените. Здраствената состојба ви е добра.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Ситуацијата ќе се одвива во ваша корист, а вие не треба да се оптеретувате со непотребни размислувања за минатото. Близнаците родени во Јуни особено се склони кон комплицирање на односите како причина на необични средби и вести. Не планирајте ништо посериозно и оставете денот да си го донесе своето. Ќе бидете пријатно изненадени, па затоа излезете во друштво и запознајте нови луѓе. Здравје: солидно.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Ќе бидете многу ангажирани, но не треба да очекувате некои поважни настани туку мирно ќе продолжите со вашите проекти и во овој момнет нема изразито наповолни аспекти, па воглавно ќе бидете успешни и задоволни. Настојувајте што подобро да го искористите овој ден и да ја зацврстите вашата позиција во работата. Емотивните врски се стабилни. Здравје: солидно, освен некои поблаги главоболки и нервози.

  Лав (23.07 – 22.08)

  И денеска ви се закануваат неприлики, но сепак ќе бидат помали. Ќе бидете помирни, па комуникациите со пошироката околина ќе бидат подобри. Личностите од авторитет треба да ги избегнувате, бидејќи не ви се наклонети и можат да предизивикаат стресови и фрустации. Сентименталните односи не се стабилни, постои опасност од кавги во кругот на вашето семејство. Здравје: нестабилно, внимавајте на коските и мускулите.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Релативно поволен ден, но ќе бидат присутни и елементи кои ќе ви претставуаат проблем и препрека и ќе ве прават нервозни и немирни. Ќе се зголемат и ограничувањата кои ќе ви прават сериозни кавги и расправии. Ви се закануваат долготрани непријателства кои ќе ве оптеретуваат и ќе ви причинуваат тешкотии во работењето. Комуникациите не ви се за пофалба а финансиската ситуација воопшто не ви е стабилна. Здравје: чуствително внимавајте од галвоболки.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Се повеќе планети ви се наклонети и ќе бидете се порасположени и подруштвени. Одлично ви се аспектирани подолготрајните работи, а вашиот статут во работата станува се постабилен, но сеуште не треба да се надевате на признанието кое го очекувате. Бидете трпеливи и задоволете се со тоа што вашата околина многу добро ве разбира. Емоционално сте стабилни а здравјето и е чуствително, внимавајт повеќе.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Се помалку стресови во однос на изминатите денови. Но и понатаму ви се закануваат непријатни изненадувања. И тоа најмногу од личности кои ви се одговорни. Соработиницита на работа ќе ви бидат се понаклонети, но не ќе можете да почуствувате дека би можеле повеќе да ви помогнат и да ви дадат поголема подршка. Па затоа сега ќе треба повеќе да мирувате и да не превземате ниту почнувате поголеми и поважни работи.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Ситуацијата ви се влошува и скоро сите ваши планети ви се непријателски расположени спрема вашиот знак, па ви носат се повеќе напнатост и тешкотии во меѓучовечките односи. Односите со претпоставените ви се влошуваат, па според тоа ве советуваме да бидете што можете повнимателни и да не влегувате во расправии. Сентиментално сте нестабилни. Здравје; релативно добро.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Неизвесноста и застојот во работата ќе ви биде зголемен. Но не треба многу да се грижите бидејќи наскоро ќе успеете да се насочите во вистинската насока. Во љубовните односи ќе морате да бидете конкретни и практични и да работите на сигурно зацврстувајќи го она што моментално го имате во вашите раце. На слободните им советуваме да причекаат уште некое време додека емотивно не се средат.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Периодот кој следи не ви е многу поволен, но сега ќе имате се попотикнувачки моменти. Голем број на планети ви се наклонети, па затоа добро ќе се снаоѓате во најразлични друштва и средини. И понатаму ви препорачуваме големо внимани во односите со претпоставените, бидејќи тука се кријат најголеми опасности. Ќе се обидете да ги средите односите во сериозните врски но во тоа не ве очекува многу среќа.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ќе се соочите со тешкотии и пречки. Бројот на неповолни аспекти се зголемува, па ве очекуваат доста проблеми со вашите соработници и колеги. Избегнувајте поголеми стресови и состаноци. Загрозени ќе ви бидат и некои работи кои зависат од комуникации. Ви се зголемува и опсаноста од расправии и непријателства. Ва ква слична ситауција ве очекува и на емотивен план. Ќе морате да бидете потрпеливи и потолерантни.

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.