6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  ХОРОСКОП 15 ДЕКЕМВРИ (ПЕТОК)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Нема да се случат поголеми промени во однос на претходните денови. Неповолните аспекти се се помалку, па затоа работите добро ќе ви напредуваат, иако финансисиите помалку ќе ве загрижуваат. Ќе имате многу добри осноси со околината особено со соработиците и пријателите, па затоа ова е одличен ден за работи поврзани со комуникации. Во љубовта ве очекуваат одлични моменти и односите со партнерот ви се подобруваат.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Ќе имате интензивен ден со многу настани, но вашиот ритам ќе биде доста смирен. Скоро сите планети излегуваат од вашиот знак, а останува само Сонцето, па затоа ќе треба повеќе внмание да обрнете на една работа или еден проблеми и тоа со многу внимание. Не донесувајте долуки брзо и со импровизација – ова важи и за односите со претпоставените. Здраствената состојба ви е добра.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Ситуацијата ќе се одвива во ваша корист, а вие не треба да се оптеретувате со непотребни размислувања за минатото. Близнаците родени во Јуни особено се склони кон комплицирање на односите како причина на необични средби и вести. Не планирајте ништо посериозно и оставете денот да си го донесе своето. Ќе бидете пријатно изненадени, па затоа излезете во друштво и запознајте нови луѓе. Здравје: солидно.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Ќе бидете многу ангажирани, но не треба да очекувате некои поважни настани туку мирно ќе продолжите со вашите проекти и во овој момент нема изразито наповолни аспекти, па воглавно ќе бидете успешни и задоволни. Настојувајте што подобро да го искористите овој ден и да ја зацврстите вашата позиција во работата. Емотивните врски се стабилни. Здравје: солидно, освен некои поблаги главоболки и нервози.

  Лав (23.07 – 22.08)

  И денеска ви се закануваат неприлики, но сепак ќе бидат помали. Ќе бидете помирни, па комуникациите со пошироката околина ќе бидат подобри. Личностите од авторитет треба да ги избегнувате, бидејќи не ви се наклонети и можат да предизивикаат стресови и фрустации. Сентименталните односи не се стабилни, постои опасност од кавги во кругот на вашето семејство. Здравје: нестабилно, внимавајте на коските и мускулите.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Релативно поволен ден, но ќе бидат присутни и елементи кои ќе ви претставуаат проблем и препрека и ќе ве прават нервозни и немирни. Ќе се зголемат и ограничувањата кои ќе ви прават сериозни кавги и расправии. Ви се закануваат долготрани непријателства кои ќе ве оптеретуваат и ќе ви причинуваат тешкотии во работењето. Комуникациите не ви се за пофалба а финансиската ситуација воопшто не ви е стабилна. Здравје: чуствително внимавајте од галвоболки.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Се повеќе планети ви се наклонети и ќе бидете се порасположени и подруштвени. Одлично ви се аспектирани подолготрајните работи, а вашиот статут во работата станува се постабилен, но сеуште не треба да се надевате на признанието кое го очекувате. Бидете трпеливи и задоволете се со тоа што вашата околина многу добро ве разбира. Емоционално сте стабилни а здравјето и е чуствително, внимавајт повеќе.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Се помалку стресови во однос на изминатите денови. Но и понатамиу ви се закануваат непријатни изненадувања. И тоа најмногу од личности кои ви се одговорни. Соработиницита на работа ќе ви бидат се понаклонети, но не ќе можете да почуствувате дека би можеле повеќе да ви помогнат и да ви дадат поголема подршка. Па затоа сега ќе треба повеќе да мирувате и да не превземате ниту почнувате поголеми и поважни работи.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Ситуацијата ви се влошува и скоро сите ваши планети ви се непријателски расположени спрема вашиот знак, па ви носат се повеќе напнатост и тешкотии во меѓучовечките односи. Односите со претпоставените ви се влошуваат, па според тоа ве советуваме да бидете што можете повнимателни и да не влегувате во расправии. Сентиментално сте нестабилни. Здравје; релативно добро.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Неизвесноста и застојот во работата ќе ви биде зголемен. Но не треба многу да се грижите бидејќи наскоро ќе успеете да се насочите во вистинската насока. Во љубовните односи ќе морате да бидете конкретни и практични и да работите на сигурно зацврстувајќи го она што моментално го имате во вашите раце. На слободните им советуваме да причекаат уште некое време додека емотивно не се средат.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Периодот кој следи не ви е многу поволен, но сега ќе имате се попотикнувачки моменти. Голем број на планети ви се наклонети, па затоа добро ќе се снаоѓате во најразлични друштва и средини. И понатаму ви препорачуваме големо внимани во односите со претпоставените, бидејќи тука се кријат најголеми опасности. Ќе се обидете да ги средите односите во сериозните врски но во тоа не ве очекува многу среќа.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ќе се соочите со тешкотии и пречки. Бројот на неповолни аспекти се зголемува, па ве очекуваат доста проблеми со вашите соработници и колеги. Избегнувајте поголемеи стресови и состаноци. Загрозени ќе ви бидат и некои работи кои зависат од комуникации. Ви се зголемува и опсаноста од расправии и непријателства. Ваква слична ситауција ве очекува и на емотивен план. Ќе морате да бидете потрплеивии потолерантни.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.