6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ХОРОСКОП 12 ДЕКЕМВРИ ( ВТОРНИК)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Ќе успеете да решите некои тешкотии и ќе почнете да размислувате за еден финансиски проблем кој подолго време ве измачува. Ќе имате многу концентрација и смисла за најразлични иницијативи. Комуникациите со околината ви се подобруваат. Одлично ќе соработувате со вашите колеги и птретпоставени. Сентименталниот живот ви е стабилен, а здравјето многу добро.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Доста добри настани, но ќе бидат присутни и оние полошите. Ќе бидете доста зафатени повеќе ќе се дружите и подобро ќе се чуствувате во друштво на ваши пријатели. Не ве советуваме да превземате подолгорочни финансиски обврски бидете повнимателни, бидејќи ќе бидте склони и да направите нешто непромислено. Емоционално сте во поволна положба. Здравје – во одлична форна сте.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Внимавајте на вашите постапки денеска, бидејќи можете да ги прекршите правилата, а последиците нема да бидат незабележани. Контактите со странство се од голема важност и ви се отвараат врати за нови комбинации и работи. Постои можност за патување или пак посета од далеку. Во сентименталните односи полека ја средувате ситуацијата. Здравје; чуствително – проблеми со колковите.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Не ве очекуваат многу возбудувања, па затоа ќе можете да се посветите на вашите обврски. Во овој момнет ќе немате изразени неповолни аспекти што значи дека ќе можете да ги искористите вашите предности. Емоционално ќе бидете многу задоволни и пред вас е стабилен ден. Во семејството имате одлична хармонична атмосфера- тоа ви е најнеопходно. Уживајте. Здраствената состојба нема да ве загрижува.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Вашата ситација е повеќе добра отколку лоша, но ако не бидете внимателни вашите односи со околината можат да бидат многу незгодни. Финасиската ситуација ви се подобрува, но сепак внимавајте каде ги трошите парите. Во интимниот живот може да се забележи подобрување. Здраствената ситуација ви е доста чуствителна внимавајте на срцето и крвоток- шетајте во природа.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Со обзир на тоа дека ќе бидат присутни некои напнатости ќе бидете чуствителни и до крајот на денот ќе биде се понагласено, па сатоа сите ваши планови можат да отидат во погрешна насока. Финансиската состојба не ве радува многу, но нема причина за голема загриженост. Љубовниот живот ви е напнат, а можете да очекувате и поголеми стресови во односите со партнерот. Здравје: внимавајте на дишните органи.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Ако работата ви е досадна ќе се обидуварте на секој можен начин да одбегнете работата или пак да го збогатите денот со деловен ручек или дружење со колегите. Сите Ваги кои можат да ја изразат својата креативност и талент на работното место сега е момент да успеат во тоа. Ве очекуваат парични проблеми. Сентименталните односи во сериозните врски се стабилни. Здравје: чуствително-внимавајте од воспаленија.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Ќе морате да бидете доста трпеливи и вашите проекти да ги градите постапно. Комуникациите со претпоставените и колегите ќе бидат на ниво, па можете да очекувате разрешување на некои проблеми кои зависат од нив. Финансиската ситуација е просечна со тенденција на подобрување. Сентименталните односи ви релативно добри здравје: внимавајте на вратот и главата. Движете се повеќе.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Со обзир на тоа дека планетите не ви се наклонети ќе имате се повеќе проблеми и се повеќе ќе се возбудувате. Спрема тоа наастојувајте да се занимавате само со своите обврски и обидете се да бидете што поконкретни. Не размислувајте за големи проекти. Средете ги односите со околината пред да биде доцна. Во љубовта внесете повеќе ведрина и разберете го вашиот партнер. Здравје; чуствително- ви требаат витамини.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Вашата обновена енергија ќе биде насочена кон љубовта, а ќе имате и прилика да го освежите односот со партнерот или ако сте слободни да си најдете љубовно задоволство. Можеби ќе имате мали проблеми со здравјето, некоја ваша честа болка, но тоа нема да ви биде пречка во извршувањето на секојдневните обврски. Напротив тоа ќе донесе дополнителни бодови кај претпоставените.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  На работното место односот со колегите ви е одличен и коректен. Денес до израз ќе дојде вашата комуникативност. Ѕвездите се на ваша страна и можна е добивка преку игрите на среќа. На полето на љубовта ви следи бурна но кратка авантура. Водолиите кои се во брак ќе поминат прекрасни моменти во кругот на своето семејство, а осамените Водолии ќе си пронајдат сродна душа. Здравјето добро ве служи.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Ќе поминете мирен ден и ќе почуствувате дека дел од проблемите сте ги решиле и дека малку сте поднапреднале. Ќе поседувате многу енергија и ова е вистински момент за иницијатива во која е потребно повеќе продорност. Односите со околината ви се мирни но ќе морате повеќе да се трудите за да остварите контакти. Љубовниот живот стабилен, а слободните ќе бидат склони кон додворување.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.