6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат

  Односот на снаите и свекрвите отсекогаш бил инспиративен за шеги.

  Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја нападнал, сам нека се брани.

  Полн автобус со свекрви тргнал на излет. Во еден миг излетал од патот и сите починале на лице место.
  Следниот ден на погребот сите снаи ќутејќи стоеле, а само една кукала и плачела. Една од толпата ѝ пришла и ја прашала: „Зошто плачеш? Па, и мојата загина!“ А таа ѝ одговорила: „Мојатаaaa задоцнииии на автобусоооот!!!“

  Синот ја прашал мајка си: „Мајко, која од овие три мислиш дека е мојата идна сопруга?“
  Мајката му одговорила: „Таа во средина!“ Синот ја прашал како знае, а таа му одговорила: „Па, таа не ми се допаѓа“.

  Која е разликата помеѓу свекрва и лешинар?
  Лешинарот прво чека да умреш, па потоа ти го јаде џигерот.

  Синот донел снаа во домот. Првото утро снаата и свекрвата пиеле кафе. Свекрвата ѝ кажала: „Наутро кога сум добро расположена каранфилот го ставам на десното уво, но ако сум нервозна го ставам на левото и не ме допирај и не ми се обраќај“.
  На тоа снаата ѝ одговорила: „А јас наутро кога ќе станам, се туширам, мавам 2-3 ракии и многу ми е гајле на која страна ти е тој твој каранфил.“

  Каква е разликата помеѓу свекрва и вегета? Никаква! И двете во сè се мешаат.

  Мојата снаа и јас бевме среќни 25 години. И потоа, за жал, се запознавме.

  Која е разликата помеѓу свекрва и пчела? Пчелата боцка и умира, а свекрвата боцка и боцка и боцка и не умира.

  Што е тоа што преку ден лае, а невечер плива? Вилицата на свекрвата.

  Доаѓа свекрвата на гости кај синот и снаата? Снаата ја прашува: „До кога ќе останете кај нас?“ „Ах, снао моја, додека не ви здодеам.“ „Зошто толку кратко?“, ја прашала снаата.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.