6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Харадинај: Русија дестабилизира, САД и НАТО значат мир

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај изјави дека активното присуство на Русија го дестабилизира Балканот, а политиката на САД и НАТО значат мир на таа територија.

  Харадинај на својот профил на „Фејсбук“ реагираше на изјавата што рускиот претседател, Владимир Путин, ја даде за белградските медиуми дека политиките на САД и западните сојузници се дестабилизирачки фактор на Балканот.

  „Активното руско присуство на Балканот имплицира дестабилизација“, напиша Харадинај и додаде дека политиката на САД и НАТО на Балканот значи повеќе мир, стабилност и развој.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.