6 C
Skopje
недела, август 14, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Фрлиле бебе во ѓубре, но добра жена го посвоила. Вака изгледа денес

  Во 2014 година во педијатрискиот центар дошла жена која носела тримесечно бебе завиткано во ќебе. Слаткото бебе по име Ника боледува од сериозна болест на мозокот која предизвикала цереброспинална течност која се акумулирала во нејзиниот череп, поради што нејзиниот череп изгледа како дете од друга галаксија. На малата Ника и е потребна итна медицинска помош.По неколку дена Сара решава да го провери своето бебе.- Нема ни трага.

  Освен тоа, детето е целосно неухрането поради невниманието на мајката.Сара прави очајни обиди да ја најде мајката и да поразговара со неа, за да и дозволи да стане згрижувач на незаштитеното дете, бидејќи и е потребна итна помош и може да биде фатална.

  Сара на крајот успева да разговара со мајката и да ја убеди, а самата жена мисли дека нејзината ќерка е во таква состојба, како последица на злобно проклетство – така веруваат Хаиќаните Мајката на Ника ја открива својата приказна – работела како проститутка и кога дознала дека е бремена и се обидела да го уб ие плодот со отр ов, што е вообичаен начин за повеќето жени на Хаити, а се испостави дека нарушувањето на мозокот се должи на многуте внесени отрови.

  Сара дури прави блог каде ја прикачува приказната на Ника и редовно пишува написи за состојбата на малото девојче, не се откажува и стои блиску до тримесечното бебе.

  Ника е многу борбено дете и нејзината волја и жед за живот ѝ помогнаа да ја добие битката! Таа е толку мала и толку голем борец! Во февруари 2015 година, Ника помина 6 месеци со Сара, која е нејзина згрижувачка мајка. Сара подоцна го доби старателството над малото богатство.

  Младата жена и нејзиниот животен сопатник се грижат за Ника како да е нивно дете Лекарите успеале да го намалат обемот на главата на малото девојче за 5 сантиметри со отстранување на повеќе од 2 литри вишок цереброспинална течност.

  Да им посакаме многу семејна среќа!

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.