6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  ФОТО: Успеала да ослабе 92 килограми – Сите сакаат да ги слушнат нејзините совети

  Таа вели дека ако почнете да ги применувате следните седум правила, веднаш ќе почнете да ги забележувате резултатите.

  Симоне Андерсон им станала инспирација на многумина, а нејзините совети за слабеење сите сакаат да ги слушнат. Таа досега повеќе пати откриваше како успеала да го промени својот живот и да се ослободи од вишокот килограми.

  Освен исхраната, 26 – годишната Симоне открива дека вежбањето е клуч на успехот и вели дека никако нема да се откаже од својот фитнес план.

  Така, таа ги издвоила главните совети кои ви ги пренесуваме во целост:

  1. Добра организација и подготовка за следната недела

  „Секоја недела одвојувам време и однапред планирам што ќе јадам во текот на неделата, потоа одам на шопинг и подготвувам здрава храна“, вели Андерсон.

  2. Секогаш со себе носете шише со вода

  „Забележав дека кога организмот ми е хидриран, тоа влијае врз нивото на мојата енергија.“

  3. Наместо слатки, одберете здрави грицки

  „Важно е само секогаш при рака да имате некои здрави грицки, бидејќи така полесно ќе им одолеете на некои нездрави грицки.“

  4. Променете го начинот на живот

  „Првите неколку месеци беше тешко, бидејќи тоа беше голема промена. Тогаш научив чашата вино и вечерата со пријателите да ја заменам со утринска прошетка и смути. Но, овие мали промени се одржаа долгорочно и мојот начин на живот стана поздрав.“

  5. Пронајдете тренинг кој ќе ви одговара

  Симоне откри дека секој ден вежба помеѓу 45 минути и еден час, без разлика дали станува збор за тренинг за сила или кардио тренинг.

  6. Конзумирајте различни видови на намирници

  Андерсон истакнува дека исхраната исто така е многу важна, а за некои намирници да не и` здодеат, таа се труди секој ден да јаде различна храна.

  „Никогаш не сум исфрлила ниедна група намирници од исхраната, бидејќи тоа би било како да сум на диета. Не сакав диета, туку долгорочно да ги променам своите навики.“

  7. Вклучете ги пријателите и семејството

  „Кажете им го својот план на луѓето околу себе, бидејќи тоа ќе ве „влече“ да издржите и да ги исполните вашите соништа.“

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.