6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  ФОТО: Убава девојка си пронајде сопруг преку Интернет, а по свадбата ја откри вистината за него

  Факт е дека сè повеќе пријателства меѓу младите луѓе на социјалните мрежи прераснуаат во вистински и силни пријателства, па дури и брак.

  Убавата и паметна Нгуен Уанг Ан е вистинска претставничка на младата и енергична генерација. Таа успешно го завршила факултетот во Ханои, во 2015-та година и започнала да ја гради својата кариера.

  Нејзините животни соништа се сосема едноставни: Да запознае добар човек, да направат свадба и потоа да создадат семеен живот, кој ќе го крунисаат со деца.

  Затоа младата дама внимателно разгледала повеќе профили на Фејсбук и решила на овој начин да ја прошири листата на потенцијални кандидати за брак.

  И покрај тоа што веќе размислувала за еден џентлмен, сепак избрала друг. Му ги разгледала фотографиите и мажот изгледал пријатно во секоја смисла на зборот. Тој би скромен, незабележителен, но сепак нешто ја привлекло. По подолго убедување, мажот се согласил да го сподели својот личен контакт со девојката.

  Младиот човек се викал Данг Туан и тој работел во Русија. Бидејќи девојката се наоѓала во Ханои, нивното секојдневно допишување придонело нивните осамени срца да се зближат многу повеќе и меѓу нив се родила искрена љубов.

  Само 10 месеци биле доволни младата жена да открие дека чувствува нешто силно кон Данг и да посака да се омажи за истиот. Одговарајќи со „да“ на неговиот предлог за брак, идната свекрва рекла дека девојката прави огромна грешка поради непромисленост.

  Бидејќи Данг ја негувал традицијата, сакал да добие и благослов од родителите на Ан и за таа цел, отпатувал во нејзиниот роден Виетнам, каде престојувал неколку месеци и се грижел за нејзините родители, кои веќе многу го засакале нивниот иден зет.

  Кратко време откако Данг го добил саканиот благослов, идната невеста ја разоткрила неговата „страшна“ тајна. Парот стапил во брак во текот на 2018-та година, а по тој повод имале огромна луксузна свадба. Од каде толку пари?

  Откако го добил благословот од нејзините родители Данг ја земал Ан со себе назад во Русија, каде требало да заврши некаква работа. Тогаш девојката открила дека младоженецот е генерален менаџер на една од најголемите руски модни компании и дека тој всушност е милионер.

  Скромниот изглед на социјалните мрежи го претставувале неговото вистинско лице и секојдневие. Тој работи многу и вложува голем труд да успее, наместо да се обидува да ги импресионира луѓето со луксуз. Неговата скромност била и еден вид тест за идната невеста, односно дали избраничката за сопруга може да го сака вистински, а не поради неговото богатство. Тестот се покажал како успешен и затоа тој би сигурен во чувствата на Ан.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.