6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сите му се потсмевале на старата куќа а тогаш соседот се сетил да направи нешто преубаво

  Кога Џош Кајганик, од САД слушлал дека соседите му се потсмеваат на куќата на 75- годишниот Леонардо Булока, решил да превземе нешто и да го спречи тоа.

  За почеток ја објавил куќата на Фејсбук и повикал, сите хумани луѓе кои имаат некаков материјал или слободно време да помоганат, на овој старец, чија куќа била во очајна состојба.

  Одзивот бил феноменален а се појавиле луѓе од секаде, имало од Тексас, Вашингтон па дури и Калифорнија, имало некаде околу 95 луѓе кои дошле да помогнат.

  Не поминало долго а куќата го добила новиот изглед. Џош во медиумите е опишан како херој, но како што вели тој, не го направил тоа за слава туку само сакал да направи нешто добро за својот сосед, кој живеел сам и му изгледал тажно.

  Во секој случај овој човек треба да ни биде пример, дека со малку труг може да постигнеме големи работи и да разубавиме нечииј живот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.