6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фото: Роден е со неверојатно густа темна коса, но 5 месеци подоцна ситуацијата станала поинаква

  Кога Рејчел Картер од Ливерпул во 12. недела од бременоста отишла на ултразвук, сестрите, а и самата Рејчел биле убедени дека станува збор за девојче, бидејќи бебето веќе имало коса.

  Еден месец подоцна ѝ било соопштено дека станува збор за момче.

  Малиот Боби е роден со неверојатно бујна темна кафеава коса. Медицинските сестри биле убедени дека косата со текот на времето ќе опадне. Боби бил вистинска ѕвезда и луѓето застанувале за да го видат поради неговата коса.

  Меѓутоа, пет месеци по неговото раѓање се случило нешто сосема поинакво и неочекувано. Боби од темна коса скоро преку ноќ добил огнено црвена коса.

  -Косата му е густа на мене, но бојата е на татко му. Иако е мал морам да му ја фенирам. Покрај тоа, го сака звукот на фенот и така најлесно го заспивам – вели мајката на оваа мала ѕвезда.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.