6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ФОТО) Рената Дескоска „фатена“ со службен автомобил: Им плесна шамар кој боли на новинарите

  На одредени портали се појави фотографија од министерката Рената Дескоска како наводно со службен автомобил била на денешниот митинг на СДСМ и Стево Пендаровски.

  Сепак, со брза реакција министерката не дозволи да се шпекулира, туку преку аргументи буквално им удри силна шлаканица на новинарите кои шират невистини.

  Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со обична проверка на регистрацијата лесно ќе утврди дека мерцедесот со кој “ме фатиле жива” е во приватна сопственост, а не е службено возило. Продуцирањето на лажни вести од некој што сака да се нарече медиум, само говори за неговата кредибилност.

  Така што, вистината е следна: бев на митинг денес, но не со службено возило, туку ме зедоа сопартици со нивно приватно возило. П.С. Поздрав до фотографката.

  Секој вистински новинар прво ќе знае дека министрите немаат на располагање службени мерцедеси, туку пасати. Второ, со…

  Posted by Рената Дескоска on Sunday, 14 April 2019

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.