6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: По 19 години се развеле, а потоа тој и испратил вакво писмо

  Иако разводот може да биде страшен за партнерите, може да биде лош и за децата.

  Една тинејџерка од Тексас одлучи да ја сподели приказната за нејзините родители и нивниот развод на друштвените мрежи.

  Иако причината за развод не е спомената, сепак тоа не било важно кога ќе видиме како семејството се носи со тоа.

  Кога тинејџерката ја споделила ова приказна, таа веднаш станала вирална на интернет.

  -„Верувам дека сите ја гледаа вистинската љубов преку овој твит.“- напишала 17- годишната Лин.

  -„Моите родители по 19 години брак, поминуваат низ развод… денес тоа заврши.“- напиша Лин.

  Но, потоа се случил пресврт. Сопругот испратил цвеќе на неговата поранешна сопруга, со порака на која пишувало: „Секогаш ќе бидеш само ти!“

  Тинејџерката на бракот на своите родители гледала како тип на врска која би сакала да ја има во животот. Оваа едноставна приказна покажува дека луѓето се менуваат, врските завршуваат, но тоа не значи дека љубовта исчезнува.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.