6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Ова е долината на праските во Кина. Одморете ги очите со прекрасната глетка…

  Во северозападна Кина се наоѓа провинција Ксинџијанг, каде се крие прекрасната Долина на праските – место каде што ако еднаш Ви стапнала ногата, можеби никогаш нема да сакате да си одите.

  1
  Доволно е само да ги погледнете сликите и ќе дознаете за што зборуваме. Долината која се наоѓа во близина на границата со Казахстан, со години привлекува бројни туристи особено кога праските цутат. Но, ако немате можност лично да ја посетите можете барем да уживате во фотографиите:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.