6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО НА ДЕНОТ: Златни Македонци

  Македонските претставници на Специјалната Олимпијада, Марио Мицевски и Стефан Трпкоски, имаа фантастичен старт на Светските Игри откако на самиот почеток од ова масовно натпреварување стигнаа до златни одличја, пишува ЕКИПА.мк

  Стефан Трпковски исплива 50 метри за 1,12 минути и беше најбрз, а потоа Марио Мицковски стигна исто така до злато на 50 метри слободно со препливана делница под една минута – 53 секунди.

  Овие златни медали нека бидат мотив за уште подобри резултати во иднина, на Мицевски и Трпкоски, како и на сите останати членови на македонката експедиција на оваа Специјална Олимпијада.

  Извор: ЕКИПА.мк

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.