6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Мајка ја средуваше собата на својот 15 годишен син- ќе се онесвестеше кога виде што има крај креветот

  Многумина не знаат дека апиринот може да се користи како фантастична состојка во маските за лице.

  Маска за аспирин и лимон
  Ти треба:3 аспирини, 3 лажици сок од лимон
  Подготовка:

  Растворете го аспиринот во сокот од лимон и добро измешајте и направете паста. Измијте го лицето добро, нанесете ја смесата на лицето и оставете да делува 10 минути, а потоа измијте го лицето со многу вода.

  Маска од мед, јогурт и аспирин
  Ти треба: 4 аспирини, 1 лажица јогурт, 1/2 лажици мед
  Подготовка:

  Исецкајте ги аспирините додека не станат прав и измешајте ги со останатите состојки. Пред да ја нанесете оваа маска, ставете крпа со топла вода над лицето, за да ги отворите порите.

  Кога ќе го сторите тоа, исушете го лицето и оставете ја маската да делува 30 минути и на крај измијте го лицето со млака вода.

  Извор: megagiga.info

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.