6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Македонка наградена на светскиот натпревар за фотографии направени со „ајфон“

  Македонката Гордана Чавкоска доби пофалници на овогодишниот светски натпревар за фотографии направени со „ајфон“, на кој учествуваат фотографи од над 140 држави од целиот свет.

  Прогласувањето на победниците беше на 18 јули во Њујорк. Чавкоска доби три пофалници во три различни категории: панорама, животен стил и дрва.

  Трпејца
  Трпејца

  Сите три фотографии се наоѓаат во годишниот каталог на веб-страницата на натпреварот – ippawards.com.

  На две фотографии на Чавкоска е претставен Градскиот парк во Скопје во една волшебна зимска атмосфера, а третата фотографија е од Трпејца, Охрид.

  Градски парк

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.