6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  ФОТО: Испратила порака на погрешен број, а потоа животот целосно и се променил

  Триесет и седумгодишната Лина Далбек не очекувала дека една порака од непознат број може да и го промени нејзиниот живот.

  Британката Лина Далбек ја раскажала својата необична љубовна приказна за весникот „Индепендент“, а оваа судбоносна романса на многумина им ја вратила вербата во љубовта.

  Како што изјавува Далбек, се започнало од моментот кога минатата година добила порака на „WhatsApp”, не знаејќи кој стои зад неа. Како што се покажало, 44 годишниот Мајкл Евангелу и напишал порака со содржина „Girls Trip”, што било потсетник на истоимениот филм кој се прикажувал во кино.

  Лина веднаш одговорила на оваа необична порака, а текстот гласел: Чао! Girls Trip? Кој е тоа? Претпоставувам дека сакавте да испратите порака на некоја друга Лина“.

  Мајкл бил изненаден од пораката и не знаел за што станува збор. Токму поради тоа размениле неколку пораки, кои се претвориле во допишување, па и во прв состанок. Нормално, пред тоа Лина ја проверила неговата фотографија од апликацијата и и се допаднало тоа што го гледа.

  „Зборувавме за многу работи. Да не бев сама, веројатно немаше да продолжам со допишувањето“ – искрена е таа.

  Иако звучи неверојатно тоа што тие двајца само четири часа од првата по грешка испратена порака, се сретнале, размениле бакнежи и веќе закажале нов состанок.

  „Убедени бевме дека судбината не спои. Сето тоа се одигра толку брзо и кога најмалку се надевавме. Само две недели откако се запознавме – Евангелу го извади прстенот“ – открива сопругата.

  „Зборувавме за нашите планови и јас реков дека отсекогаш сум сакала да живеам во Дубаи. ’Ајде да го направиме тоа, ајде да живееме заедно’, ми рече“.

  Пред нив бил само уште еден тест. Со оглед на тоа дека Лина е муслиманка, тие морале да се венчаат за да живеат заедно. Мајкл со воодушевување го прифатил тоа, и свадбата била организирана веќе на 7 декември.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.