6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Во светот даваат 1.500 евра за овој фустан – во Македонија го носат баби

  Фустаните со цветни дезени кои и денеска ги носат нашите баби, а во осумдесетите години биле голем хит во поранешна Југославија, денеска се продаваат за повеќе од 1.500 евра.

  Имено, неодамна по интернет почна да кружи фотографијакоја го насмеа целиот регион. На неа споени се две баби и манекенка, кои се во скоро исти фустани со цветни дезени.

  Тоа не би било чудно да фустаните на нашите баби не се купени некаде на пазар и ги носат каде и да одат, на пазар, на нива, во комшии и најверојатно се платени 500-600 денари, додека фустанот кој го носи манекенката е од познатот бренд „Ив Сен Лорен“ и чини неверојатни 1.499 евра.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.