6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  ФОТО: Во понеделникот купиле машина за алишта, а во вторникот не моежеле да си го најдат детето – затекнале морничава глетка

  Американката Линдзи Меклевер на асвојот Фејсбук профил објавила статус со кој сакала да ги предупреди сите на опасностите кои демнат кај машините за перење алишта.

  „Долго се мислев дали воопшто да го споделам ова со светот. Имав страв дека луѓето ќе ме осудат дека сум лоша мајка, а второ навистина е страшно повторно да се раскажува хоророт низ кој поминав со детето.

  Во неделата нашата машина за алишта се расипа. Во понеделникот сопругот и јас купивме нова со врата напред, наместо како на претходната, горе. Ја инсталиравме додека клинците си играа околу нас. Неколку пати им реков дека не смеат да ја допираат. Рекоа „важи“.

  Во вторникот утрината, не разбуди плачот на нашиот 4-годишен син. Толку силен што не можеше да зборува. Додека се обидов да разберам што му е, мојот сопруг скокна од кревет и тргна на долниот спрат. А, потоа и сама разбрав што вели мојот син.

  Додека стигнавме во подрумот, мојата тригодишна ќерка Клое беше ЗАКЛУЧЕНА во машината која дојде до центрифуга и почна да се полни со вода. Врескаше, но тоа можеше само да се види, не и да се чуе. Успеавме да ја запреме машината и да ја отвориме вратата. Имаше модринки на глвата, но за среќа беше добро.

  Благодарни сме што така испадна.

  Ова го кажувам јавно, бидејќи навистина немавме свест за тоа колку оваа машина може да биде опасна. Во современиот свет опкружени сме со иновативни начини трагично да останеме без децата. За нас ова беше целосна новост.

  Оваа фотографија настана откако ја најдовме и го притиснавме копчето за заклучување наменето токму за сигурност на децата. Исто така на машината најдовме и копче, за сигурност, поради кое машината нема да почне да работи ако не се притисне. Но, ниедно од тие копчиња не ја заклучува сама вратата. А, бидејќи не ја користевме машината, не ги погледнавме тие опции. Нашите деца затоа ја претресоа машината за нас. Затоа ја објавувам оваа фотграфија – ако имаше ваква машина, а децата ви се дома, задолжително притиснете ги сите сигурности копчиња“, напишала мајката.

  I’ve been hesitant to write this post. First, because of the inevitable online mom-shaming that is bound to ensue; and…

  Posted by Lindsey McIver on Wednesday, July 11, 2018

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.