6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Бебе се родило држејќи ја во рака спиралата на неговата мајка

  Луси Хелен од Алабама била изненадена откако забременила неколку седмици по вградувањето спирала, но вистинскиот шок следел по породувањето.

  Глетката од фотографијата која со молскавична брзина се прошири по интернет е неверојатна – новороденче со спиралата на мама во рачето, кое како да сака да порача “Појак сум од ова парченце!”

  Само на Фејсбук досега е споделена повеќе од 70.000 пати. Верниците пак, водушевено коментираат дека малото момче е доказ дека Бог постои.

  Луси се шокирала кога го видела својот син, па рекла: “Иако не ја планирав оваа бременост сите сме пресреќни зарадо Декстер.”  Иако очигледно, бременоста била непланирана, Луси вели дека е среќна, но и дека ова и е последно дете.

  Гинекологот спиралата и ја ставил во август минатата година, а дека е трудна дознала 18 дена пред Божиќ, што значи дека забременила неколку дена по ставањето на спирала. Декстер е роден на 27 април, неколку дена пред терминот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.