6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ФОТО) Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ставајте ја картичката и не подигајте пари

  Криминалците се сѐ покреативни, а за да ги заштитите вашите работи, потребно е да поведете сметка за неколку ситници со кои може да спречите кражба.

  До вашите податоци, криминалците доаѓаат на многу начини.

  Таблата за куцање на банкоматот се користи за запишување на ПИН лозинката. „Лажната“ тастатури ја памети вашата лозинка.

  Обрнете внимание на овие работи:

  • Пукнатини и гребатинки кои укажуваат дека банкоматот е оштетен.

  5a3e2743-59f0-4558-a272-3a2f0a0a0a67-prevare-sa-karticama-8-830x0-previeworg

  • Нешто што е чудно и невообичаено
  • Различни облици или бои на банкоматот

  5a3e2733-0c50-48f0-a4ac-39780a0a0a67-prevare-sa-karticama-7-830x0-previeworg

  • Делчиња кај отворот за картичката

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.