6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Ако го видите ова на ноктите одете на лекар – предупредува за тешка болест

  Мора да водите сметка за своите нокти, бидејќи тие се показател колку сте здрави.

  Ако имате кршливи нокти, тоа е показател дека штитната жлезда намалено ви лачи.

  Сепак, иако повеќето од нас имаат по некоја бела дамка на ноктите, која обично е за недостаток на калциум, сепак ако имате големи и многубројни дамки, тие може да се симптом за срцев удар.

  Внимавајте и за ова итно на лекар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.