6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фотографии кои будат спомени, потресни статуси- Македонската естрада се простува од рокерската легенда (ФОТО)

  Откако Македонија утрово со тага ја прими веста за смртта на рокерската икона Влатко Илиевски, македонската музичка естрада започна емотивно да се простува од пејачот.

  Легендарната група Нокаут преку социјалните мрежи напиша дека денеска е тажен ден.

  Пејачката пак Тамара Тодевска со емотивна фотографија се потсети на убавите тинејџерски денови, додека текстописецот Огнен Неделковски му порача вечна слава на својот драг пријател.

  Нина Јанева исто така со фотографија му посака да лета високо на крилјата на рокенролот, додека Влатко Лозановски преку својот Инстаграм со фотографија од Илиевски му искажа последно збогум.

   

  Сочувство изрази и виолинистот Зоран Џорлев.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Последен поздрав до пејачот испратија и пејачката Виткроија Лоба и манекенката Катарина Ивановска преку своите Инстаграм профили, погледнете.

  Извор: Kurir.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.