6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Федерер не се „испоти“ против Пер, следува „лошото момче“ Кирјос

  Роџер Федерер е во третото коло на САД опен, откако со 7:5/6:4/6:4 го совлада Французинот Беноа Пер, за да остане на добар пат за вториот гренд слем трофеј оваа година и 21. во кариерата.

  Следен за Федерер е Австралиецот Ник Кирјос, кој имаше „сликовит“ пат до третото коло (видете го линкот подолу)

  Четвртиот носител, Александер Зверев пак, експресно влезе во третото коло со 6:4/6:4/6:2 победа над францускиот ветеран Никола Мау. 21-годишниот Германец ги искористи своите пет брејк поени и имаше 10 аса и 18 директни победнички топки во мечот кој траеше час и 49 минути.

  Следен за него е неговиот германски сонародник, Филип Колшрајбер, кој се врати од сет негатива за 6:7(3)/6:3/6:2/6:0 победа над Австралиецот Метју Ебден.

  Кај дамите, четвртата носителка, Анџелике Кербер го спречи кам-бекот на Швеѓанката Јохана Ларсон за 6:2/5:7/6:4 победа. Шампионката од 2016 година го освои првиот сет и водеше со 5:2 во вториот, кога почнаа да се јавуваат проблеми во играта на Германката поради жештината и таа загуби пет гема во низа. Паузата од 10 минути пред третиот сет ја врати силата на Кербер, која направи еден брејк за пласман во третото коло.

  „Игравме на високо ниво од првиот поен и мечот беше решен со поен или два“, вели Кербер, која сега игра со 29. носителка, Доминика Цибулкова.

  Бизарности во Њукорк! Судијата му одржа лекција на Кирјос, по што тој победи (видео)

  Текстот Федерер не се „испоти“ против Пер, следува „лошото момче“ Кирјос е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.