6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФА куп: Челзи на Тотенхем, Арсенал на Сити

  Познати се полуфиналните двојки во англискиот ФА куп, во кој пласман изборија екипите кои се наоѓаат меѓу првите пет на табелата во Премиерлигата.

  Полуфиналните натпревари и финалето во ФА купот се играат на Вембли, а ѓрепката го спои лондоските ривали Челзи и Тотенхем во првото полуфинале, односно Арсенал и Манчестер Сити во второто.

  Претходно во четвртфиналето Тотенхем и Арсенал рутински ги совладаа Милвол (6:0), односно Линколн (5:0), а Сити немаше проблеми со Мидслброу (2:0). Челзи пак воп дербито со 1:0 го елиминира Манчестер Јунајтед.

  Полуфиналните дуели се на Вембли на 22.април, а финалето е на 27.мај.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.