6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Успева секогаш – разладете го автомобилот кој седел на сонце за 10 секунди

  Со првите сончеви зраци возачите се соочуваат со вообичаениот сезонски проблем – како автомобилот да се разлади.

  И да имате и да немате клима во автомобилот, по пеколната жештина е подеднакво тешко да се издржи првите десет минути додека внатрешноста малку не се разлади.

  За среќа, постои начин да го решите овој проблем. Сѐ што треба да направите е да го спуштите прозорот на совозачкото седиште и да ги затворите вратите. Потоа, вратата од возачкото седиште да ја отворате и затворате за да го разладите возилото.

  На менувачот ставете некаква навлака, па нема да биде толку тпо кога ќе влезее во автомобилот.

  Сите упатства може да ги погледнете на видеото:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.