6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Урнебесна листа на прашања и одговори на вратата на гинеколошка ординација стана вистински хит (ФОТО)

  Жените во бременоста имаат многу прашалници околу главата, посебно оние кои го очекуваат првото дете.

  Толку затоа, на својата врата, еден гинеколог одговори на прашањата кои идните мајки ги прашуваат лекарите, но на еден многу необичен и комилен начин.

  Погледнете кои се честите прашања и како овој лекар одговори:

  1.Дали би требала да имам дете после 35? – Не, 35 деца се доволни

  2. Бремена сум два месеци, кога ќе почне моето дете да мрда? -Со малку среќа, кога ќе појде на факултет.

  3. Која е најдобрата метота за откривање на полот на бебето? -Раѓањето.

  4. Мојата сопруга е бремена петти месец и нонстоп менува расположение и понекогаш е ирационална? -И, кое е вашето прашање.

  5. Мојот гинеколог ме убедува дека пораѓаерто не е болно, туку е повеќе како чувство на притисок. Дали е во право? -Па да, тоа е исто како торнадото да го наречеш „промаја„

  6. Кога е најдобро време за епидурална? -Веднаш штом дознаете дека сте бремени.

  7. Дали има причина да бидам во породилната соба заедно со сопругата додека се пораѓе? -Не ако зборит „алиментација„ ви значи нешто.

  8. Дали постои нешто што треба да го избегнам додека бебето расте?-Да, бременост.

  9. Мојата сопруга се породи минатата недела, кога ќе се врати мојата сопруга во нормала? -Кога децата ќе бидат на факултет.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.