6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Уплатиле летување во грција, а кога стигнале апартманот бил зафатен

  Србите, како и Македонците традиционално летуваат во Грција. Особено за нас, нашиот јужен сосед е најблиска дестинација за летно уживање.

  Но се случуваат и непријатни работи. Туристи од Србија отпатувале на Крф. Четиричленото семејство од Белград, за малку ќе го загубеше летниот распуст на овој прекрасен грчки остров.

  -Сместувањето го резервираа уште во јуни преку позната компанија која се занимава со сместување преку Интернет – „Airbnb“.

  Семејство од Белград со две малолетни деца платиле пари на овој портал за изнајмување стан на Крф два месеци однапред, но кога пристигнале на островот, ги чекало изненадување. Непријатно, пишува Блиц.

  – Во јуни, резервиравме сместување, за нас четворица, на Крф преку Airbnb. Ги зедоа парите од нашата сметка и уредно не потсетија неколку дена пред патувањето дека аранжманот ќе започне наскоро.

  Кога стигнавме таму, се покажа дека резервацијата не постои – започнува приказната за Л.Д., која за прв пат заминала на одмор на Крф со своето семејство. По првичниот шок, следувал нов.

  – Сместувањето ја прекинало соработката со „Airbnb“ пред три години, но овие продолжиле да ги рекламираат и да земаат пари – во неверување истакнува соговорникот на Блиц.

  Она што е најлошо е што слична судбина се случи и со друго семејство.
  – Три семејства пред нас го имаа истиот проблем. Неверојатно е што направиле грешка, нагласува Л.Д.

  Морале да платат за ново сместување. Како што вели, веднаш се пожалила на „Airbnb“.
  – Им се јавив, тие се извинија, ја откажаа резервацијата и ни ги вратија парите. Сепак, парите се уште не се депонирани на мојата сметка, бидејќи мора да поминат 15 работни дена додека не се случи тоа.

  За среќа, имавме доволно пари да платиме за друго сместување – беше огорчена.
  – Не можевме да поверуваме кога ни понудија ново сместување каде ноќевање е 950 евра. Мислевме дека се шегуваат со нас. Ги прашав дали можат да платат за моето сместување.

  Патем, според договорот, тие се должни да ми најдат друго сместување. Сигурно повеќе нема да патуваме преку „Airbnb“ – заклучува Л.Д.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.