6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Украл три автомобили од автоплац во Скопје

  Непознат сторител извршил тешка кражба во автоплац за продажба на половни возила на булевар Србија во Скопје, соопшти МВР. Кражбата се случила во периодот од 17:00 часот на 14.01.2019 до 8:00 часот на 15.01.2019 година.

  Според информациите, сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел три патнички возила марка „БМВ“, „ауди “ и „мерцедес “. Тој ги стартувал возилата со клучевите што биле оставени во возилата.

  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.