6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Украдени милион евра од блиндиран автомобил во Словенија

  Од блиндиран автомобил на словeнечката Агенција за обезбедување од Цеље, кон крајот на декември биле украдени милион евра, пишува „Вечер“.

  Полицијата сѐуште не ги пронашла крадците.

  Како што пренесува весникот, двајца вработени од озбезбедувањето го оставиле возилото без надзор, во дворот на Агенцијата, на чекајќи ги нивните колеги од следната смена да ја преземат испораката.

  Од автомобилот биле одземени околу милион евра во готовина.

  Се претпоставува дека крадците имале инсајдерски информации кои им помогнале во кражбата, а се верува и дека знаеле каде стои клучот од возилото.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.