6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Убијци“ на целулитот: Две намирници кои ќе ве ослободат од „кората од портокал“

  Пристигнува пролетта, а со тоа и потопло време, што веќе не` опоменува дека треба да поработиме на нашата фигура и исхрана за да се прошетаме гордо во костимот за капење кога ќе дојде лето.

  Кога станува збор за изгледот, големиот непријател на жената (освен тежината) е целулитот. Маски, креми, фластери се само некои од производите кои козметичката индустрија со гордост ги претставува. Сепак, еднаква ефикасност можат да имаат и овие две намирници од вашата кујна.

  Всушност, станува збор за сода бикарбона и мед, за кои експертите тврдат дека се чудотворни во отстранувањето на целулитот. За да се уверите во она што го зборуваат, потребно е една лажица мед да ја измешате со лажица сода бикарбона и да додадете малку вода, а потоа добро да ги измасирате проблематичните места со оваа смеса.

  Важно е масажата да биде со посилен интензитет и да трае три минути додека кожата не стане мазна и црвена. Содата е природен пилинг, а медот ќе ја хидрира вашата кожа. После неколку вакви масажи веројатно веќе ќе ја забележите разликата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.