6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Убиецот на масти – согорува 1 кг дневно! Само 10 дена консумирање еднакво на минус 10 килограми

  Магичното слабеење не е фатаморгана бидејќи постои сок кој може да ви помогне да изгубите тежина за кратко време!

  Јасно е дека секое брзо губење на тежината со себе носи многу прашања. Многу луѓе се прашуваат дали ќе има некакви негативни последици по нивното тело, но постои начин тоа целосно да се исклучи.
  Со оглед на тоа што се користат само природни средства за слабеење, нема простор за грижа.

  Така е и со сокот – убиец на маснотии, кој за точно 5 дена може да влијае на телото на тој начин што не само што зајакнува, туку и ја намалува тежината на телото до непрепознатливост.

  Рецепт:
  Една од највредните квалитети на овој вид на слабеење е тоа што состојките на коктелот се целосно природни. Тоа се лимон, магдонос и вода. Во сад исцедете 1 лимон и внатре исечкајте 60 гр магдонос. Додадете 2 литри вода и сè добро измешајте.

  Начин на употреба:
  Потрошувачката се одвива во рок од 5 дена. Таа станува еднаш дневно пред да појадува. Поделете ја дозата така што смесата ќе стигне до вас до пет наутро вклучително. Потоа се прави 10-дневна пауза и повторно се повторуваат 5-те дена од пиењето на сокот.

  Овој рецепт води до значително и трајно губење на тежината. Се топи во просек 1 кг. на ден, што значи дека по двете процедури од по 5 дена ќе изгубите 10 кг. Доброто е што паузата помеѓу процедурите нема негативен ефект и изгубените килограми не се враќаат во овој период.

  Освен за слабеење, напитокот е корисен и за целокупното здравје. Го намалува ризикот од срцев удар, бидејќи го зајакнува срцето и позитивно влијае на целата крвна слика во телото. Ги зајакнува и бубрезите и црниот дроб, што доведува до успешно исфрлање на токсините.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.