6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Убиецот на масти – согорува 1 кг дневно! Само 10 дена консумирање еднакво на минус 10 килограми

  Магичното слабеење не е фатаморгана бидејќи постои сок кој може да ви помогне да изгубите тежина за кратко време!

  Јасно е дека секое брзо губење на тежината со себе носи многу прашања. Многу луѓе се прашуваат дали ќе има некакви негативни последици по нивното тело, но постои начин тоа целосно да се исклучи.
  Со оглед на тоа што се користат само природни средства за слабеење, нема простор за грижа.

  Така е и со сокот – убиец на маснотии, кој за точно 5 дена може да влијае на телото на тој начин што не само што зајакнува, туку и ја намалува тежината на телото до непрепознатливост.

  Рецепт:
  Една од највредните квалитети на овој вид на слабеење е тоа што состојките на коктелот се целосно природни. Тоа се лимон, магдонос и вода. Во сад исцедете 1 лимон и внатре исечкајте 60 гр магдонос. Додадете 2 литри вода и сè добро измешајте.

  Начин на употреба:
  Потрошувачката се одвива во рок од 5 дена. Таа станува еднаш дневно пред да појадува. Поделете ја дозата така што смесата ќе стигне до вас до пет наутро вклучително. Потоа се прави 10-дневна пауза и повторно се повторуваат 5-те дена од пиењето на сокот.

  Овој рецепт води до значително и трајно губење на тежината. Се топи во просек 1 кг. на ден, што значи дека по двете процедури од по 5 дена ќе изгубите 10 кг. Доброто е што паузата помеѓу процедурите нема негативен ефект и изгубените килограми не се враќаат во овој период.

  Освен за слабеење, напитокот е корисен и за целокупното здравје. Го намалува ризикот од срцев удар, бидејќи го зајакнува срцето и позитивно влијае на целата крвна слика во телото. Ги зајакнува и бубрезите и црниот дроб, што доведува до успешно исфрлање на токсините.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.