6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Уапсен вахабист во Нови Пазар, полицијата пронајде докази за пеколен план

  Припадници на српската Агенцијата за безбедност и разузнавање (БИА) го уапсија Армин А. (21) во близина на Нови Пазар, кој член на вахабистичкото движење.

  Кај него пронајдоа воздушна пушка со оптички нишан, но и хемикалии за правење експлозив.

  Кај младото момче се пронајдени знамиња на таканаречената Исламска држава, како и пропаганден материјал и литература на ИД.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.